Yemin Ettirdi Soruşturma Açıldı Valilikten Açıklama Geldi

03-04.11.2018 tarihlerinde bazı medya organlarında Okulda Dini Ant Okutuldu başlıklı, öğrencilere dini içerikli bir yemin okutturulduğu şeklinde haberler yer almıştır. Bu Haberlerle ilgili Soruşturma Başlatıldı.

GENEL 05.11.2018, 17:00 05.11.2018, 20:28
Yemin Ettirdi Soruşturma Açıldı Valilikten Açıklama Geldi

Sosyal ağ ve bazı medyada dolaşan haberin videosunda bir kişinin ilkokul çocuklarına, Selamünaleyküm dediği görülürken, çocukların ise, Aleyküm selam. Bu ne güzel kelam. Yaşasın İslam. Elimizde Kur’an. Kalbimizde iman, bir Allah’a inanan Müslüman’ız Müslüman. Ayrılmayız bu yoldan. Hep doğru yoldan. Kitaba sünnete sarılan, emirlerini yapan, yasaklardan kaçınan Müslüman’ız Müslüman şeklinde yanıt verdiği görüldü. İlkokul çocuklarına dini sözlerin yer aldığı bir yemin okutturulması tartışmalara neden oldu. Kırşehir Valiliği ise Basın açıklaması yaparak konu hakkında inceleme ve soruşturma açıldığını duyurdu.

Kırşehir Valiliği Söz konusu haberlere konu olay yaklaşık bir yıl önce, emekli eski Kırşehir Valisi Necati ŞENTÜRK’ün Fatımatüz Zehra İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyareti esnasında vuku bulmuş olup, bu selamlama konusu ile ilgili olarak Valiliğimizce gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

Peki bu video neden bu kadar rağbet gördü. Medyayayı takip edenler bilirler uzun zamandır gündemi meşgul eden bir konu Andımız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akparti Gurup toplantısında açıklama yaparak, Andımız olarak bilinen metnin yazarı son derece tartışmalı isim olan Reşit Galip'ti. Reşit Galip Türkçe ezan zulmünün mimarlarındandır. Ayrı Reşit Galip insanları kafa taslarına göre sınıflandıran sözüm ona bir bilim insanıydı. Ant uygulamasının cumhuriyetimizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. CHP ve MHP bu uygulamanın tarihini bilmedikleri için kestirmeden bir istismar kampanyası başlatıp milleti yanıltma yoluna gidiyorlar, diye konuyla ilgili açıklamada bulunmuştu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@