Yakında İşe İadeler İçin KHK Çıkabilir

Bir süredir ihraç olan memurların pek çoğunun takipsizlik ve beraat aldığı konuşuluyordu. Yeni bir iddiaya göre bu kişiler için yakında bir iade KHK’sı çıkabilecek.

GENEL 12.04.2018, 09:37
Yakında İşe İadeler İçin KHK Çıkabilir

KHK’larla işinden atılan ancak takipsizlik ve beraat alarak adli olarak bir suçu olmadığı anlaşılan kişiler için yeni bir çalışmanın yolda olduğu haberi geldi. Habertürk Gazetesi yazarı Sevilay Yılman, kesin olmamakla beraber güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre yakında bir iade KHK’sı çıkacağını ifade etti. Bu KHK ile FETÖ davalarından takipsizlik ve beraat kararı alanların işe döndürülmesi için bir çalışma yürütüldüğü bilgisini paylaştı. Yılman, kesinleşmiş bir şey olmadığının altını çizse de bilginin kaynağının güvenilir olduğunu söylemeden de geçmedi.

Aklananlara İade Yolu
FETÖ ile irtibat, iltisak gibi isnatlar sebebiyle kamu görevinden ihraç edilen yüz binlerce kişiyi ilgilendiren bir haber geldi. İhraç edildikten sonra savcılık soruşturması sonucu hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilen ya da yargılaması sonuçlanarak beraat eden kişilerin iadesi konusunda bir süredir kamuoyunda yankı vardı. Çeşitli mecralardan kişilerin dillendirdiği bu konu hakkında yetkili makamların uyarıldığı ve masumların iadesi için ivedi olarak çalışma yapılmasının istendiği bilgisi paylaşıldı. 

Bu uyarılar netice vermiş olacak ki Yılman, bugünkü köşesinde müjdeli bir habere yer verdi. Takipsizlik ve beraat alan kişilerin iadesi için bir KHK çalışmasının yakın olduğunu söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)