Yabancı Havayolu Şirketlerinden Personel Alım İlanları Geliyor

İstanbul Havalimanı’nın taşınması ile birlikte İstanbul’a artması beklenen sefer sayısı ile birlikte yabancı havayolu şirketleri personel alımı ilanları yayınlıyor.

GENEL 11.04.2019, 15:30
Yabancı Havayolu Şirketlerinden Personel Alım İlanları Geliyor

Son yılarlın en büyük ve en geniş kapsamlı taşınma sonrası yolcu sayısının çok daha fazla sayıya ulaşacağının tahmin edilmesi ile birlikte  İstanbul Havalimanı'nda yer alan büyük ve küçük ölçekli işletmeler daha fazla olacak personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla ilana çıktıkları görülüyor.

Havalimanında gerçekleştirilen personel alımları için en çok mağazalar ile yiyecek içecek noktaları için personel alımı ilanları yayınladığı görülüyor. Türkiye'ye uçuş yapan yabancı havayolu şirketleri de artacak uçuş sayısı ve yolcu sayısına yönelik olarak personel alım ilanlarını yayınladıkları görülüyor. Yabancı havayolu şirketlerinin, kapasite sorunu olmadığı için İstanbul Havalimanı'na geçmişe göre çok daha fazla uçuş gerçekleştirecekleri ön görülüyor. 

İstanbul'a Sefer Sayıları Artacak
Türkiye uçuşlarında sefer sayılarını ve uçak tiplerini büyütmeyi planlayan yabancı havayolu şirketleri bu amaçla bu yeni döneme adapte olmak için personel sayılarında artışa gitme kararı alıyorlar. Son dönemde Türkiye'de büyüme trendini devam ettiren Doha merkezli Katar Havayolları da İstanbul için personel alımı ilanı yayınladığı görülüyor.

Katar Havayolları, İstanbul için işe alım uzmanı, kıdemli satış destek temsilcisi, kargo satış ve servis sorumlusu alımına yönelik çeşitli ilanlar yayınladı. İstanbul Havalimanı ilk etapta 100 bin kişiye, tam kapasite ile hizmet verildiğinde ise 225 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)