WhatsApp Artık o Özelliği Yasaklıyor

WatsApp yasaklar listesine girmek için programındaki bazı yazılımlarda değişikliğe yani yasaklamalara gitmektedir. Bu yasaklarla Dünyanın sayılı mesajlaşma uygulaması prestiji düşebilir. Çünkü Dünya genelinde 2 milyar kullanıcıya sahip sosyal mesajlaşma devinin kararı...

GENEL 24.04.2019, 14:24
WhatsApp Artık o Özelliği Yasaklıyor

Dünyanın sayılı mesajlaşma, haberleşme, konuşma, görsel video gönderme, ses kayıt etme ve gönderme, ekran görüntüsü, hikaye, modül bağlantısı sağlama, canlı yayın yapma gibi bir çok özelliği bulunan WhatsApp son günlerde yasaklarla çalkalanmaktadır.

Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp bu yasaklarla üyesi bulunan 2 milyara yakın insanı etkileyecek kararlara imza atmaya hazırlanmaktadır. Güvenlik konusunda bir çok adımları olan yazılım şirketi WhatsApp maalesef (Ekran Görüntüsü Alımına) yasak getirmekle tekrar gündeme oturmuştur.

Sosyal mesajlaşma devi olan WhatsApp güvenlik nedeni ile yakın zamanda hayata geçirilecek olan parmak izi okuyucusunu da kullanıcılarının beğenisine ve kullanımına yakın tarihte eklemesi bekleniyor. Umarız yazılım şirketi ekran görüntü alımı yasağını gözden geçirerek Dünya genelinde 2 milyar kullanıcısını üzmez.

Ayrıca yeni yazılım parmak izi okuyucusu programları devam ettiğinden dolayı ne zaman hangi tarihte yazılım kullanıcıların hizmetine sunulacak diye şirketten resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)