Uzman Jandarma ve Çavuşlara Kadro Gelecek

200 bine yakın uzman çavuş ve uzman jandarmaya kadro için MSB Bakanı Hulusi Akar’ın çalıştırma yaptırdığı müjdelendi.

GENEL 01.11.2019, 18:55
Uzman Jandarma ve Çavuşlara Kadro Gelecek

Çalışma Yapılıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, uzun zamandır tartışılan uzman çavuşlara kadro konusunda açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın uzman çavuşlara kadro için çalıştırma yaptırdığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Başta Doğu ve Güneydoğu bölgeleri ve sınır ötesi operasyonlara katılanlar olmak üzere kadro çalışması yapılıyor. 

Yönter TSK bünyesinde 200 bine yakın uzman çavuş çalıştığını söyledi. Külfette en önde iken, nimette en arkada olan askerlerimizin sorununun çözüleceğini açıkladı. Uzun süredir yapılan baskılar sonucunda sorunun çözülmesi için MSB Bakanı Hulusi Akar tarafından çalıştırma yapıldığını belirtti.

Sözleşmelilere Kadro
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sözleşmeli olarak hizmet veren pek çok pozisyon bulunuyor. Uzman çavuşlar da kadrolu değil, sözleşmeli olarak çalışıyorlar. Bedelli askerlik, taşerona kadro gibi gelişmelerde sonra uzman çavuşlar da beklentiye girdi. Çeşitli kanallardan seslerini duyurmaya çalışan uzman çavuşlara kadro için daha önce kanun teklifi verilmişti.

Özlük haklarının iyileştirilmemesinden ötürü TSK can kaybetmeye devam etmektedir. Sözleşmeli personeller güvenceleri olmadığı için istifa ederek başka işlere yönelmektedir. Sözleşmesi sona eren kişiler sözleşmeleri yenilememektedir. Bu da TSK’nın personel kaybetmesine neden oluyor.

Kadrolu ve sözleşmeli personeller aynı işi yapmaktadır ancak farklı haklara sahiptir. bu sorunun kısa sürede çözüleceği müjdelenmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)