Uzaktan Eğitim Ders Programları Belli Oldu

EBA TV üzerinden ilköğretim ve lise öğrencileri için verilecek dersler için ders programı belli oldu.

GENEL 19.03.2020, 18:50
Uzaktan Eğitim Ders Programları Belli Oldu

İşte O Program

Her bir sınıf düzeyi için hafta içi her gün aynı saatte dersler verilecektir. Dersler 20 dakika sürecek ve 10 dakika mola verilecektir. Program bu şekilde devam edecektir ve her bir sınıf düzeyinde 20 dakika ders, 10 dakika teneffüs ve 20 dakika ders şeklinde toplam 1 saatte dersler tamamlanacaktır. 10 dakikalık aralar ise etkinlik kuşağı olarak değerlendirilecektir.

İlkokul 1. Sınıf öğrencileri hafta içi her gün saat 09.00’da Türkçe, matematik ve hayat bilgisi dersleri verilecektir. İlkokulların programı saat 13.00’da yapılan İYEP ile sona erecektir. Bu programın aynısı 13.30 ve 17.30 saatlerinde tekrar verilecektir. Yani izleyemeyenler için günde 3 tekrar imkanı vardır. 

Farklı bir kanalda ise aynı saatlerde ortaokul öğrencileri için program yapılacaktır. İlköğretim programının aynısı, aynı saatlerde uygulanacaktır. Tekrarlar da ayı saatlerde yapılacaktır. 

EBA Lise Programı

Lise öğrencileri içinse hafta içi her gün 1 buçuk saat eğitim alacaktır. Bu nedenle lise programı 14.30’da sona erecektir. Saat 15.00’da tekrar başlayacaktır ve günde sadece 2 tekrar yapılacaktır. Program bu şekilde devam edecektir ve her bir sınıf düzeyinde 20 dakika ders, 10 dakika teneffüs ve 20 dakika ders şeklinde toplam 1 saatte dersler tamamlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)