Uyuşturucu ile Mücadele İçin 1.000 Polis

Genç nüfusu her geçen gün daha da çok kıskacı içerisine alan uyuşturucu belasına karşı emniyet İstanbul’da 1.000 polis ile sahalarda olacak.

GENEL 30.06.2018, 20:44
Uyuşturucu ile Mücadele İçin 1.000 Polis

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu partililerine teşekkür ziyaretlerinde bulundu. Bakan Soylu bu ziyaretleri sırasında uyuşturucu konusuna da değindi. Bakan Soylu bu konuda vatandaşlarımızın dert yandığını dile getirdi.

Bu sebeple 1.000 kişilik özel bir polis ekibi kurulduğunu belirten Bakan soylu bu ekibin sadece uyuşturucu ile mücadele edeceğini belirtti. Vatandaşlardan gelen ihbarlar ve edinilen istihbaratlar üzerine bin polis ilgili yerlere baskınlar düzenleyecek ve böylelikle uyuşturucunun kökü kazınmış olacak.

Bin polisin ilgi alanı sadece uyuşturucu olacak. Bu kapsamda sokakları didik didik tarayarak tüm riskleri ortadan kaldıracak. Bu sayede genç nüfusu tehdit eden uyuşturucu belasından da kurtulmuş olacağız. Büyük bir ekonomik pazara da sahip olması gençler arasında hızla yayılmasına neden oluyor.

Tüm bunların yanı sıra eğitim ile mücadeleyi desteklemek de gerekmektedir. Hem gençlerin hem de velilerinin bu konuda eğitilmesi çok daha erken müdahale imkanı sunmaktadır.

Bu çalışmanın sadece İstanbul ilimizde değil diğer tüm illerimizde yapılması da gereklidir. Topyekun alınacak önlemler sayesinde etkin bir netice elde edilebilecektir.

Ayrıca toplumsal olarak bu konuya duyarlılık göstermek ve gençlere nasıl bir yaklaşım sergileyeceğimizi öğrenmek de bizlere vazife olarak düşmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)