Ünlü Kalp Cerrahı Öz, Trump’un Kurmayı Oldu!

ABD’nin en ünlü doktorlarından olan Türk kalp cerrahı Mehmet Öz; Trump’un spor, sağlık ve beslenmeden sorumlu danışma konseyine dahil oldu.

GENEL 08.05.2018, 13:56
Ünlü Kalp Cerrahı Öz, Trump’un Kurmayı Oldu!

Doktor Öz’ün Kariyeri Büyüyor

Amerika’nın en ünlü doktorları arasında yer alan Mehmet Öz, yazdığı kitaplar, yaptığı araştırmalar ve TV programları ile ülkenin en iyi doktorlarından biri olarak tanınıyor. Ünlü Türk doktor ABD’ndeki parlak kariyerine “Trump’un kurmayı” olma sıfatını da ekledi. Bundan sonra Trump’un spor, beslenme ve sağlığı ilgili kararların alındığı danışma konseyinde yer alacak.

ABD başkanlarına farklı konularda danışmanlık yapan pek çok konsey bulunur. Bu konseylerde ise alanında en iyi olan kişiler yer alır. Böylece kurullara itimat da tamdır. ABD Başkanı Donal Trump’un spor, egzersiz ve beslenmesinden sorumlu danışma kuruluna yeni bir isim eklendi. Ünlü doktor ve TV yıldızı Mehmet Öz kurulun en yeni üyesi oldu. Trump Dr. Öz’ün ekibi ile birlikte 2 yıl boyunca Amerikan halkına egzersiz ve beslenme önerileri vereceğini duyurdu.

ABD Basını Büyük İlgi Gösterdi

ABD basını tarafından bu gelişme büyük yankı uyandırdı. Yalnızca New York Daily News Öz’ün önerilerinin akademi dünyasında tepki çektiği gerekçesi ile bu gelişmeyi eleştirdi.  Dr. Öz de twitter hesabından konsey üyeliğini kabul ettiğini duyurdu. Gençlerin yaşam tarzını geliştirmek için çalışmaya sabırsızlandığını söyledi. Türk doktor Mehmet Öz bundan sonra Trump’un danışma kurulunda yer alacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)