Umreye Gidemeyenlere Para İadesi İçin Başvurular Alınıyor

Umreye gidecekken korona virüs nedeniyle gidemeyenler için elektronik ortamda para iadesi başvuruları alınmaya başlandı.

GENEL 10.05.2020, 22:20 22.06.2020, 21:27
Umreye Gidemeyenlere Para İadesi İçin Başvurular Alınıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı İlan Yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından umreye gidecek vatandaşları ilgilendiren bir ilan yayınlandı. DİB web sitesinde yayınlanan ilan kovid 19 nedeniyle umreye gidemeyenlerin para iadesi yapılacağı açıklandı. Umreye gidemeyen kişilerin yatırdığı ücretler banka hesaplarına iade edilecektir. Banka kullanmayanlar varsa adreslerine elden getirilecektir.

Para iadesi almak isteyen kişiler Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinde yer alan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden başvuru yapabilecektir. DİB üzerinden "Umre Para İadesi Talep Ekranı" yazarak arama yapabilirler. Başvuru ekranı açıldıktan sonra T.C. kimlik numarası girmek yeterlidir. 

Ödemeler Elektronik Ortamda Yapılacak

Bu sene umreye gitmek isteyen kişiler başvuruları yapmış ve para ödemelerini gerçekleştirmişti. Ancak ani bir şekilde başlayan korona virüs salgını ile yurtdışına seferler iptal edilmiştir. Mekke ve Medine’ye giriş çıkışlar da yasaklanmıştır ve bu sene hac sezonunun açılıp açılmayacağı bilinmiyor.

Umreye gitmek için ödeme yapanların mağdur olmaması için DİB tarafından para iadeleri başladı. Başvurular alındıktan sonra bildirilen banka hesaplarına ödemeler yapılacaktır. Böylece vatandaşların PTT ya da bankalara gitmesine gerek yoktur. Banka hesabı olmayanlar içinse ücret iadesi adrese yapılacaktır. Umre kayıtlarının yeniden alınmaya başlanması ile başvuru yapılabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)