Uluslar Arası Eskrim Başarı Öyküsü (İlayda Bengisu Güler)

Eskrim federasyonu sporcularından İlayda Bengisu Güler Uluslar Arası Çocuk Şampiyonasında aldığı başarı ile doğu bölgesinden madalya alan bir başarı öyküsüne dönüştürdü.

GENEL 07.08.2018, 23:43 08.08.2018, 23:35
Uluslar Arası Eskrim Başarı Öyküsü (İlayda Bengisu Güler)

Adıyaman ili Gölbaşı ilçesinde yaşayan İlayda Bengisu Güler spor ve okul başarısı ile bir çok genç arkadaşına ilham verecek şekilde bir başarıya imza attı.

Ülkemiz içerisinde bir çok turnuvadan madalya ila ayrılan İlayda uluslar arası çocuk kupasında 5. Sırada yer alarak (Bronz) madalya ile ödüllendirilmiştir.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinden uluslar arası bir başarı giden yol. Uluslar arası eskrim turnuvasında İlayda Bengisi GÜLER’ 5. olarak bizleri (Türkiye) onurlandırmıştır. Yaklaşık olarak 1900 sporcunu katıldığı uluslar arası şampiyonayı ülkemiz sporcularından İlayda Bengisi Güler’ in 5. olması (Bronz Madalya) ile bir kez daha gururlandık.

Bu alanda şimdiye kadar alınan başarının başında yer alan bu gurur verici tabloların yaşanması dileğiyle. Sporcu bu başarının devamı ülkemizi uluslar arası turnuvalarda altın madalya alarak taçlandırmak olarak gördüğünü ifade etti. Bu başarılar benim gibi diğer spor yapan kişilerin daha istekli olmaları ve ilham almaları için güzel bir örnektir.

İlayda Bengisu Güler kimdir. 2 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak Adıyaman ilinde dünyaya geldi. Adıyaman Gölbaşı Atatürk Ortaokul 7. Sınıf öğrencisi olarak hem okul hayatına hem eskrim hayatına devam etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)