Uçuşlarda dikkat edilecek önlemler açıklandı

Normalleşme sürecinin başlaması ile uçuşlar da planlanmaya başlandı. İlk olarak yurtiçi uçuşlar yapılacaktır. İlk seferin yapılacağı tarih 5 Haziran 2020 olarak açıkladı.

GENEL 27.05.2020, 11:00
Uçuşlarda dikkat edilecek önlemler açıklandı

THY 5 Haziran’da yapacağı ilk sefer için alınacak önlemleri kamuoyu ile paylaştı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi uçuş esnasında uyulması gereken kuralları açıkladı. İç hatlar ile yolculuk yapacak olan kişiler açıklanan önlemlere uyacaktır. Havayolu ulaşımı yapacak kişiler için önlem almaya şimdiden başlamak yerinde olacaktır. Uçuşlarda el bagajına izin verilmeyecektir.

Uçağa biniş ve iniş esnasında kuyruk oluşmaması için de gerekli tedbirler alınacağı Ekşi’nin açıklamaları arasında yer aldı. Biniş esnasında arkadan öne doğru iniş esnasında ise önden arkaya doğru tek sıra bir yöntem izlenecek.  Böylelikle kuyruk oluşmasının önüne geçilecek ve temas da sıfıra indirgenecek. 

Maske İle Seyahat

Ekşi, seyahatlerin maske ile olacağını belirtti ve yolculara 4 saatte bir değiştirmek üzere yedek maskelerini de yanlarına almaları tavsiyesinde bulundu. Bilet satın alma, rezervasyon gibi tüm işlemlerin ise online yapılarak risklerin azaltılması konusunda da Ekşi’den uyarılar geldi.

Ekşi, el yıkama ve hijyen konusuna da değindi. Ancak uçak içerisinde nasıl bir hijyen sistemi olacağı hakkında ayrıntı vermedi. Ancak belirli aralıklarla dezenfektanların konulması söz konusu olabilir. Bu sayede olası tehditlerin bertaraf edilmesi mümkün olacaktır. ilerleyen günler içerisinde seyahatler açılacak ve tedbirler eşliğinde seyahatler yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)