Üçüncü Havalimanının Adı Abdülhamit Han Mı Olacak?

29 Ekim’de açılması planlanan ve hala adı sır gibi saklanan üçüncü havalimanın adının Abdülhamit Han olacağı iddia edildi.

GENEL 10.09.2018, 08:42
Üçüncü Havalimanının Adı Abdülhamit Han Mı Olacak?

İsmi Belli Oldu Mu?

Habertürk yazarlarından gazeteci Sevilay Yılman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir tartışmanın fitilini açıkladı. Twitter’dan yaptığı açıklamada, biraz önce güvenilir bir kaynaktan öğrendiğine göre 3. Havalimanın adının Abdülhamit Han Havalimanı olacağını açıkladı. Bundan sonra 3. Havalimanı yerine Abdülhamit Han Airport diyeceğiz diye de ekledi.

Adı sır gibi saklanan 3. havalimanına ilişkin ortaya atılan bu iddia oldukça çok tartışıldı. 29 Ekim 2018 tarihinde resmi açılışının yapılması planlanan havalimanın adının ne olacağı halen açıklanmadı. Şimdiye kadar yeni havalimanı ya da 3. havalimanı olarak dillerde dolaştı. Açılışa az bir zaman kalmasına rağmen ismi halen kamuoyuna açıklanmıyor.

Atatürk Havalimanı Hafızalardan Silinecek

Mevcut havalimanı olan Atatürk Havalimanı, yeni havalimanının açılması ile kapatılacak. Bir takım çevrelerden Atatürk’ün yerine Abdülhamit Han’ın koyulması çalışılması tepkilere sebep oldu. Yeni havalimanı 31 Ekim saat 14:00’te Türk Hava Yolları’nın ilk uçuşuyla birlikte filen kullanılmaya başlanacak. Böylece Atatürk Havalimanı da tarihe karışacak.

29 Ekim 2018'de havalimanının ilk etabı açılacak. Burada 150 otobüsle 18 hat üzerinden sefer yapılacak. Kalan etaplarda ise çalışma devam edecek. Havalimanın tam kapasite olarak faaliyete geçmesi biraz daha zaman alacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@