Uçak Pistten Çıktı, Facia Kıl Payı Atlatıldı

Ankara Trabzon seferinin yapan Pegasus havayollarına ait uçak belirlenemeyen bir neden dolayı pistten çıktı. Facianın eşiğinden dönüldü.

GENEL 14.01.2018, 13:04
Uçak Pistten Çıktı, Facia Kıl Payı Atlatıldı

Pegasus Havayollarına ait uçak Ankara'dan Trabzon'a gelirken iniş sırasında henüz ndeni bilinmeyen neden dola pistten çıktı. Uçurumun kenarında asılı kalan uçak nedeniyle facia kıl payı atlatıldı 162 yolcu ve 6 mürettebat ile uçurumun kenarında asılı kalan uçak tahliye işlemlerinin ardından kaldırılması için çalışmalar sürüyor.

Ankara Trabzon seferi sırasında Pegasus havayollarına ait uçak 23.30 sularında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra henüz bilinmeyen bir nedenle pistten çıktı. Uçak deniz kenarındaki çamurlu alana saplanarak durabildi. Olay sonrası 162 yolcu ve 6 mürettebat güvenli şekilde tahliye edildi.Havalimanı uçuşlara kapatıldı.

Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, uçakta bulunan mürettebat ve yolcu, toplam 168 kişi kısa sürede tahliye edildi.

Pegasus Havayolları konuyla ilgi; "Pegasus Hava Yolları'na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli Ankara-Trabzon uçağının, dün akşam Trabzon Havalimanı'na iniş yaptığı sırada pistten çıktığı bilgisini doğrulamaktan dolayı üzgünüz. Uçağımızdaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi tahliye edilmiştir. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma bulunmamaktadır." açıklamasını yaptı.

Kazayı yaşayan yolculardan biri; "Yaklaşık 20 dakika uçağın içinden çıkmayı bekledik. Uçağın içerisini keskin bir yakıt kokusu sarmaya başladı. İlk aklıma gelen acaba uçak ne zaman yanacak veya patlayacak oldu. Uzun süre bu korkuyu yaşadık. Yakıt deposunun alev alarak uçağın yanacağını, patlayacağını düşündüm. Allah korudu" dedi.

 Dün gece Ankara'dan Trabzon'a giden uçak 23.30 sularında iniş sırasında pistten çıktı. Uçakta 162 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu. tam bir facianın eşiğinden dönüldü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@