Uçak Biletlerinde Tavan Fiyat Uygulaması Belirlendi

Astronomik rakamlara varan uçak biletlerine tavan fiyat uygulaması getirildi. Özellikle bayramlarda ve özel günlerde uçak bilet fiyatları 3, 4 katlanmaktaydı. Yeni tavan fiyat uygulaması ile tek bir yöne 450 TL üzerinde bilet satılmayacak…

GENEL 07.10.2019, 18:11
Uçak Biletlerinde Tavan Fiyat Uygulaması Belirlendi

Havayolu şirketleri iç hat bilet satış uygulamasında tavan fiyat belirlenmiş olup bundan sonra konforlu yolculuk için hava yolu şirketleri tek yöne bilet satış fiyatlarında Türkiye Genelinde iç hat yolcularına 450 lira bilet fiyatını geçemeyecek.

Hafta içerisinde başlaması muhtemel olan bilet satış tavan uygulaması iç hatlarda ekonomi sınıfında uçan yolcular için geçerli olduğu bilgisi yer almıştır. Buna göre Türkiye Geneli iç hatlarda bilet kesen vatandaşlar için tavan fiyat uygulaması ile 450 liranın üzerinde her hangi bir ödeme yapmayacağı açıklandı.

Havayolu şirketleri tarafından anlaşmaya varılan ve yurtiçi uçuşlarda tavan fiyat uygulaması ile en fazla 450 lira bilet satışı yapılacağı duyuruldu. Ancak business sınıfı bilet fiyatları ile yurt dışı bilet fiyatlarına her hangi bir sınırlama getirilmemiştir.

En uygun bilet fiyatları, en uygun uçak biletleri ve son dakika uçak bilet fiyatları havayolu şirketleri tavan fiyat uygulaması ile iç hatlarda 450 liranın üzerinde uçak bileti satamayacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)