Türkiye Yeni Yıla Sessiz ve Sakin Bir Şekilde Girdi

Resmi kutlamaların güvenlik gerekçesiyle iptal edildiği yılbaşı gecesine Türkiye sessiz ve güvenli bir şekilde başladı.

GENEL 01.01.2018, 15:41
Türkiye Yeni Yıla Sessiz ve Sakin Bir Şekilde Girdi

İstanbul’da başta Reina saldırısının yapıldığı bölge olmak üzere Ortaköy’deki tüm sokakların giriş çıkışı kontrol edildi, otobüsler arandı. Taksim, Kadıköy ve Şişli’de de aynı özenli güvenlik önlemleri söz konusuydu. 

Olaysız Geçti

Vatandaşlar Ortaköy sahil, Kadıköy, Taksim ve Şişe gibi meydanlarda kendi kendilerine eğlenerek hep bir ağızdan geri sayım yaptılar. Neşeli ve eğlenceli bir şekilde kutlama yapan kalabalıklar olaysız dağıldı. Karaköy’de şampanya patlatılarak yeni yıla girilirken, Taksim’de insanlar eğlence mekanlarında kendi düzenledikleri etkinliklerde eğlendiler. 

Tacizciler Yakalandı

Taksim meydanında her zamanki gibi tacizciler boy gösterdi. Polis tarafından hemen yakalanan ve etkisiz hale getirilen tacizciler gözaltına alındı. Vatandaşların güvenliğini tehdit edecek herhangi bir durum yaşanmaması için tüm gece çalışan polisler, güvenli bir gece için göz açtırmadılar. Bu da vatandaşları memnun etti. 

Vatandaşlar Sevinç İçinde Yeni Yıla Girdi

Güvenlik önlemleri en üst düzeyde olduğu için vatandaşlar kutlamalarını olaysız bir şekilde gerçekleştirdi. Yabancı turistlerin akın ettiği Ortaköy’de de yeni yıl kutlamaları oldukça eğlenceliydi. 

İzmir’de de Cumhuriyet meydanında yılbaşı konseri verildi, İzmirlikler doyasıya eğlenerek yeni yılı karşıladılar. Mirkelam konseriyle çoşan İzmir, çeşitli yerlerde vatandaşların davul çalıp halay çekmesiyle yeni yıla giriş sahnelerini izlendi. 

Yorumlar (0)