Türk Telekom’dan Öğrencilere Ücretsiz İnternet Kampanyası

Okullarda eğitime ara verilmesi üzerine Türk Telekom tüm EBA kullanıcısı öğretmen ve öğrencilere 3 GB internet hediye etti.

GENEL 14.03.2020, 19:00 14.03.2020, 22:35
Türk Telekom’dan Öğrencilere Ücretsiz İnternet Kampanyası

Öğrenci ve Öğretmene 3 GB Hediye

Korona virüs önlemleri kapsamında MEB okulları tatil ederek eğitime ara verdi. 1 haftalık ara tatilden sonra ise eğitime uzaktan devam edilecek. Uzaktan eğitim dersleri TV ya da internetten takip edilecektir. Tüm öğrenci ve öğretmenler eğitimlere erişebilsin diye Türk Telekom bir jest yaptı. 

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, öğrencilere destek için tüm Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kullanıcılarına 3 GB internet hediye ettiklerini açıkladı. EBA, MEB tarafından oluşturulan online eğitim platformudur. Uzaktan eğitim kapsamındaki dersler de bu platform üzerinden yayınlanacaktır. 

3 GB Nasıl Kazanılır?

Türk Telekom internet kampanyasından yararlanmak için SMS ile başvurmak gerekiyor. Faturalı ya da faturasız hat sahipleri ‘EBA’ yazarak 555’e göndererek 3 GB internetlerinin yüklenmesini sağlayacaktır. Bu şekilde elde edilen internet sadece EBA platformu üzerinde eğitim için kullanılabilecektir. 

‘Uzaktan Eğitim İçin Desteğe Hazırız’

Önal, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve Türkiye’de oluşacak benzer bir tablo için desteğe hazır olduklarını belirtti. İşte bu kapsamda fiber altyapı ile SEBİT online platformu kullanıma hazır hale getirildi. Şirket olarak SEBİT’in yıllara dayanan tecrübesine sahip olduklarını ve uzaktan eğitim için gerekli altyapıya sahip olduklarını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)