Türk Kızılayı KPSS'siz Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Türk Kızılay’ına bağlı Toplum Merkezlerinde istihdam edilmek üzere eğitim verecek ve danışmanlık yapacak hemşire alımı yapılacaktır.

GENEL 17.11.2019, 19:30 17.11.2019, 19:36
Türk Kızılayı KPSS'siz Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Başvuru Şartları

Türk Kızılayının işbirliği yaptığı yerlerde personel ihtiyacı mevcuttur. Toplum merkezlerinde sağlıklı beslenme, hijyen, anne-bebek sağlığı ve ilk yardım gibi alanlarda bilgilendirme yapacak personel gereklidir. İşte bu ihtiyacı karşılamak için personel alımı yapılacaktır. 

Hemşirelik ile hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerinden en az lisans mezunu olanların başvurusu kabul edilecektir. KPSS şartı aranmayacaktır. Özel şart olarak psikiyatri hemşireliği alanında yüksek lisans ve doktora programından mezun olmak şartı aranır. Ruh sağlığı, halk sağlığı ve psikososyal destek alanlarında bilgi sahibi olanlar öncelikle tercih edilecektir. Alınan kişiler bu alanlarda eğitim verebilecek yeterlilikte olmalıdır. 

İlk yardım eğitmenliği sertifikası olan adaylara öncelik verilecektir. Alanında en az 2 yıl deneyime sahip olan, Arapça ya da İngilizce bilen kişiler tercih sebebi olacaktır. Ekip çalışmasına yatkın, organizasyon yeteneği olan, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen kişiler başvurmalıdır. 

Ruh Sağlığı Hemşiresinin Görevleri

Türk Kızılayı tarafından alınan kişiler ruh sağlığı hemşiresi olarak istihdam edilir. Başvuranlara danışmanlık yapmak, eğitimler vermek, sağlık hizmetlerinin haritasını çıkartmak, kronik sağlık sorunu olanların ihtiyacına yönelik beslenme ve ilaç düzenini sağlamak gibi pek çok görev yerine getirilecektir. Bu kapsamda alınan kişilere 5 bin liradan fazla maaş ödenecektir. Kızılay kariyer sayfası için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)