Türk Hava Yolları 3 Bin Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Yollarının değişik iş pozisyonlarında farklı bir kariyer yapmak isteyen binlerce kişiye son dakika müjdesi. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi THY olarak 3 bine yakın personel alımı yapacaklarını söyledi.

Türk Hava Yolları 3 Bin Personel Alımı Yapacak

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY bünyesinde yeni personel alınacağının müjdesini vererek,  "Turkish Ground Services şirketi bin 600'e yakın eleman alacak. Türk Hava Yolları olarak biz de 3 bine yakın personel alacağız" şeklinde konuştu.

Peki yapılacak olan bu alımlar hangi iş pozisyonlarına yapılacak? Ne zaman yapılacak bunları ilerleyen günlerde ayrıntılarıyla sizinle paylaşacağız. Peki Türk Hava Yollarında iş pozisyonları nelerdir ve bu pozisyonlara başvurmak isteyen adayların hangi şartları taşımaları gerekmektedir.

Kabin Ekibi pozisyonunda çalışmak isteyenler öncelikle ingilizce test ve yetkinlik envanteri aşamaları için sms ve e-posta yoluyla davet edilir. Bu aşamada başarılı bulunan adaylar evrak kontrolü, boy-kilo ölçümü, dövme-yara izi kontrolü ve mülakat aşamalarına geçer.

Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yollarının belirleyeceği kurum tarafından yapılır. Evrak kontrolü ve boy-kilo ölçümü ile dövme-yara izi kontrolü sonucu olumlu olan adaylar, İngilizce mülakat, kurul mülakatı, psikolog görüşmesi ve grup değerlendirmesi süreçlerinden oluşan mülakat aşamalarına katılırlar.

Mülakat aşamaları olumlu sonuçlananlar, Sağlık Raporu ve evrak hazırlama işlemleri için bilgilendirilir.

Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından, sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekir. Türk Hava Yolları, SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.

Evrak ve sağlık raporu süreçleri olumlu sonuçlanan adayları, yaklaşık 2 ay sürmekte olan eğitim süreçleri için davet edilir. Türk Hava Yolları kabin memuru eğitimleri ise İstanbul da bulunan Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi bünyesinde gerçekleştirilir.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan kurcenli
Oğuzhan kurcenli - 7 ay Önce

Thy herhangi bölume girmek istiyorum

Beyza Hacer
Beyza Hacer - 6 ay Önce

Herhangi bir bölümde çalışmak istiyorum

Asım kırcan 05397033793
Asım kırcan 05397033793 - 6 ay Önce

Büro yönetimi bitirdi

Alattin başkaya
Alattin başkaya - 6 ay Önce

Şöför olarak

Mesut yayık
Mesut yayık - 6 ay Önce

Kabin memuru olmak istiyorum 05356065694

Önder çakmak
Önder çakmak - 6 ay Önce

Ben her isi yaparim ama dogrusunu yapana kadar egitim isterim