TSK Açıkladı, 2017’de Toplam 7 Bin 16 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2017 yılının bilançosu açıklandı. Buna göre PKK/KCK’ya mensup olduğu belirlenen 3 bin 239 kişi ile ve DEAŞ üyesi olan 3 bin 777 kişi etkisiz hale getirildi.

GENEL 12.01.2018, 21:54
TSK Açıkladı, 2017’de Toplam 7 Bin 16 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Böylece 2017 yılında TSK tarafından toplam 7 bin 16 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu. 

TSK Operasyonlara Devam Ediyor

Terörle mücadelede etkin şekilde faaliyet gösteren TSK, yurt içinde ve yurt dışında pek çok terör yapılanmasına karşı mücadeleye devam ediyor. Bu mücadele kapsamında Fırat Kalkanı Harekatı ile Astana görüşmeleri de yapılmıştı. 

Yapılan operasyonlarda 2017 yılı içinde PKK/KCK terör örgütünden 3239 ve DEAŞ terör örgütünden 3777 terörist etkisiz hale getirildi. Sayı 2017 yılında toplam 7016 olarak ilan edildi. 

TSK halen Akdeniz Kalkanı Harekatı, Karadeniz Uyumu Harekatı ve Ege Denizinde yürüttüğü bir takım operasyonların yanı sıra BM, NATO, AB ve ikili anlaşmalar kapsamında bir takım eğitimlere devam etmektedir. 

TSK Yeni Nesil Silahları

TSK envanterine giren yeni nesil silahlar ve siber yetenekler sayesinde TSK’nın etkisi ve caydırıcılığı da artmaktadır. Özellikle milli modern silah ve araç sistemleri sayesinde siber yetenekler de artmaktadır.

TSK artık Muhabere Elektronik Bilgi Sistemlerinde daha kabiliyetli ve etkin rol oynamaktadır. TSK’nın envanterinin gelişmesi, modern, üstün teknoloji ürünü, yerli ve yabancı silahlar ile askeri mühimmatın yer alması sayesinde terörler mücadele daha etkin olarak devam edecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@