Trafikte Yeni Dönem, Akıllı Tutanak

Trafikte yeni dönem başladı. Kaza yapan sürücüler kaza tutanağı doldurmayacak, Mobil kaza tutanağı telefondan doldurulacak.

GENEL 13.01.2018, 17:35 14.01.2018, 00:09
Trafikte Yeni Dönem, Akıllı Tutanak

Kaza yapan sürücü tutanak aramayacak. Başbakanlık Hazine müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü yayınladığı genelge ile  Akıllı Telefonlardan fotoğraf çekip mobil kaza tutanağı dolduracak.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin geliştirdiği sistem üzerinde kağıt form doldurularak tutulan kaza tespit tutanakları Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge gereğince artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor.

Dünyada bu alanda İlk uygulama olma özelliği taşıyan mobil kaza tutanağı uygulaması ile kağıt form ve kalem kullanmadan akıllı telefonlarından hızlıca kaza tutanağı girişi yapılabiliyor.

Uygulama ile kazaların sebep olduğu trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azalması hedefleniyor. Sigortalılar için birçok avantaja sahip olan tutanağı doldurmak için taraflardan birinde bir akıllı telefon bulunması yeterli. Tüm işlemler tüm taraflar için tek akıllı telefon ile yapılabiliyor.

Uygulama üzerinden araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak dolduruluyor. yani birçok bilgiyi doldurma zahmetinden kurtarıyor.

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması Apple Store ve Google Play Store'lerden indirilebiliyor.

Bu uygulama sayesinde Trafik Kazalarının sebebiyet verdiği trafik sıkışıklığı giderilecek. Kağıt tutanak doldurma, bulundurma zahmetini ortadan kaldıracak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@