Test Mühendisleri İstanbul’da Toplanıyor

Pek farklı alanlarda faaliyet gösteren test mühendisleri İstanbul’da 10.’su düzenlenen yazılım testi konferansı için bir araya geliyor.

GENEL 11.03.2019, 22:11
Test Mühendisleri İstanbul’da Toplanıyor

Geleceğin Mesleği Olacak
Yazılım testi yapan mühendisler İstanbul’da bir araya geliyor. Tüm dünya genelinde yazılımın girmediği bir yer olmaması nedeniyle üretilen yazılımların test edilmesi de önem arz etmektedir. Sırf bunun için kendisini geliştirmiş olan yazılım testi mühendisleri bulunuyor. Bu işi freelance olarak uluslar arası yapan kimseler de bulunuyor. THY gibi büyük firmalar bünyelerinde yazılım testi mühendislerini de istihdam etmektedir. 

Yazılım testi yapan mühendislerin sayısının giderek artması bekleniyor. Yazılımları üretmek kadar test etmek de son derece önem arz ediyor. Yazılım testi mühendisliği mesleğin her geçen gün daha da popüler olmaya devam ediyor.

Uzmanlar da bu mesleğin gelecek vaat eden meslekler arasında olduğunu ifade ediyorlar. Bu konuda eğitim veren herhangi bir lisans bölümü bulunmamaktadır. Genellikle kendisini yazılım mühendisliği alanında geliştirmiş olan kimseler yazılım testi mühendisliği yapmaktadır.

Bilişim alanına ilgi gösteren gençlerimiz de kendilerine iyi kazanç getiren bir meslek edinmek istiyorlarsa bu konuda kendilerini geliştirebilirler. Ayrıca bu mesleğin evrensel bir tarafının olduğunu da unutmamak gerekir. Ek iş olarak yapanlar kadar tek iş olarak yapanlar bulunduğu için piyasa hayli geniştir. Bu alanda kendisini geliştirmiş ve işini büyük bir disiplinle yapan kimselere her daim ihtiyaç bulunuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)