Tatilcilerin Avrupa Hayali Akdeniz ve Ege’ye Dönüştü

Dövizde yaşanan artışlar sebebiyle tatil için Avrupa’ya gitme planları yapanlar fikir değiştirerek Ege ve Akdeniz sahillerini tercih etti.

GENEL 13.08.2018, 17:24
Tatilcilerin Avrupa Hayali Akdeniz ve Ege’ye Dönüştü

Yurtdışı Tatilleri İptal Oldu

Tatilini yurtdışında geçirme planı yerli turistler rezervasyonlarını iptal ederek yurtiçinde yeni tatil planlarını hayata geçiriyor. Kurban bayramı tatili de eklenince iç turizmde büyük hareketlilik bekleniyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Yöre Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Perçin, turizmin ülkemizdeki tablosunu çizdi. Tatilciler 9 günlük bayram tatili için özellikle Antalya bölgesini tercih ediyor. Ege ve Akdeniz bölgelerinde bayram tatilinde %100 doluluk bekleniyor. Döviz kuru nedeniyle yurtdışı tatil seçeneği hayal olan tatilci, bayram tatilini en iyi şekilde değerlendirmek istiyor.

Perçin seyahat acenteleri ile birlikte tatile hazır olduklarını belirtti. Tatilcilerden de ufak bir öneride bulundu. Otellerinde tatillerini yapmalarının yanı sıra bölgedeki doğal güzellikleri ve tarihi dokuyu da gezmelerini tavsiye etti.

Rota Ege ve Akdeniz’e Çevrildi

Perçin tatilde beklenen yoğunluktan ötürü hazırlıklarının tamam olduğunu belirtti. Otobüslü turlarla yapılacak olan gezilerde denetimlerin arttırılacağını söyledi. Doluluk oranının %100’ü bulmasını beklediklerini ifade eden Perçin, Batı Akdeniz bölgesinin şimdiden dolduğunu aktardı. Bayram sonrasında doluluk oranlarının üst sınırda olduğunu aktardı. Yerli turistin iç turizme yönelmesi nedeniyle Eylül ayı sonuna kadar yoğunluğun devam etmesini ve turizmin hareketli geçmesini beklediklerini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)