Taşeron Belediye İşçilerinin En Düşük İkramiyesi

2019 ocak yılı maaşları açıklandı. Taşeron belediye şirket işçilerinin en düşük 2019 ocak ikramiyesi ve emekli maaşı ne kadar? Taşeron Belediye şirket işçileri için belirlenmiş olan tutar nedir? Taşeron Belediye şirket işçileri maaş ve emekli ikramiyeleri ne kadar?

GENEL 17.02.2019, 14:25
Taşeron Belediye İşçilerinin En Düşük İkramiyesi

İkramiye Ocak ve Temmuz Ayında Veriliyor
4/D’li sürekli işçiler için ikramiye ocak ve temmuz ayında veriliyor. Ocak ayı ikramiyesini almış olan işçiler, temmuz ayında da ödeme alacak. 4 D’li taşeronlar için belirlenmiş olan ödemeler bu şekildedir. Sürekli işçiler ocak ayında ilk ödemelerini aldı.

Peki, belediye şirketi ve özel idaredeki işçiler ne zaman ikramiyelerini alacak?

Nisan – Ekim Ayında İkramiye Alanlar Kimler?
Belediye şirketi ve özel idarelerdeki işçilerin ikramiyesi ne zaman verilecek sorusu sıkça soruluyor. Bakıldığında, bununla ilgili resmi açıklama yapılmıştır. Nisan ekim ayları iş sözleşmesine göre ikramiyenin verileceği tarihtir.

5 + 5 günlük ikramiyelerini alıyor. Yılda iki defa verilen bu ikramiyeler ne kadar? Toplu Sözleşmeye göre  5 + 5 günlük şekilde ikramiyelerin belirlenmesi söz konusu. İlk 5 günlük ikramiyenin ödenmesini Nisan ayında alacakları yönünde açıklama yapıldığından bu tarihte ödeme yapılacak.

İlave Tediye
İşçiler ilave tediye almak için de uğraştı. Ancak bununla ilgili umutlar net şekilde yitirildi diyebiliriz. İşçilere ilave tediye verilmemesi açıklanarak, son verildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@