Tapu Müdürlüklerinde Korona Önlemi Alındı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde çalışanlar ve gelen ziyaretçiler maske takmak zorunda olacak.

GENEL 07.04.2020, 20:40
Tapu Müdürlüklerinde Korona Önlemi Alındı

Maske Zorunlu Oldu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından tüm müdürlüklere korona virüse karşı alınan önlemlerle ilgili yazı gönderildi. Buna göre tapu müdürlüğüne gelen vatandaşlar maskesiz olarak içeri alınmayacaktır. Ayrıca tapu ve kadastro müdürlüklerinde çalışan görevliler de siperlikli maske kullanacaktır. Eldiven kullanımı da çalışanlar için zorunludur. 

Kamuda uygulanan serbest kıyafet uygulaması tapu ve kadastro genel müdürlüklerinde de uygulanacaktır. Böylece çalışanlar daha rahat edecek ve hijyen kurallarına çok daha iyi riayet edebilecektir. Gönderilen yazı ile kısaca çalışanlar ve gelen ziyaretçiler maske takma zorunluluğu getirilmiştir. 

İşlemler Elektronik Olarak Yapılabilecek

Gönderilen yazı ile vatandaşların mümkün olduğunca tapu müdürlüğüne gelmeden elektronik ortamda işlerini halletmesi istendi. Yeni eklenen elektronik hizmetler de açıklandı. 8 Nisan 2020 tarihinden itibaren bu yeni işlemler devreye girecektir. Kat mülkiyetine ilişkin işlemler ile cins değişiklik işlemleri yapacak olan vatandaşlar webtapu sistemi üzerinden başvuru yapabilecektir. Ayrıca bu sistem üzerinden ya da çağrı merkezi üzerinden randevu alarak nüfus müdürlüklerine gidebilirler. Böylece orada sıra beklemek gerekmeyecek ve işlemleri hızlıca halledebileceklerdir.

Tüm vatandaşlar hem kendi sağlıkları hem de tapu müdürlüklerinde çalışan personellerin sağlığı için bu kurallara uymalıdır. Böylece toplumda korona virüs bulaşma riskinin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)