Suruç Saldırısının Detaylarını Erdoğan Aktardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı çıkışında gazetecilere basın açıklamasında bulundu ve Suruç saldırısı hakkında önemli detaylar paylaştı.

GENEL 16.06.2018, 08:34
Suruç Saldırısının Detaylarını Erdoğan Aktardı

Failleri HDP ile PKK

Cumhurbaşkanı Suruç saldırısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Erdoğan olayların faillerinin HDP ile PKK olduğuna dikkat çekti. Erdoğan olayın başlangıç anına ilişkin daha önce kimsenin bahsetmediği hususları aktardı. Esnaf ziyaretinde bulunan AK Partili gruba karşı bu kişilerin bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz şeklinde karşılık verdikleri ve olayların buradan patlak verdiğini aktardı.

Erdoğan bu yaklaşımın ardından gerçekleşen saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiğini 9 kişinin ise yaralandığını aktardı. Ancak tüm bu girişimlere rağmen terörle mücadeleden sapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Kardeşliği Elden Bırakmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu saldırılara rağmen kardeşliğin elden bırakılmaması gerektiğini dile getirdi. 24 Haziran seçimlerini dünya için bir kırılma noktası olarak gören Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimin hayırlısıyla atlatılması temennisinde bulundu. Erdoğan bu açıklamalarının ardından tüm Türk milletinin de bayramını tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazı çıkışında yaptığı konuşmada bedelli askerlik konusuna da değindi. İlk defa bedelli askerlik için yeşil ışık yakan Erdoğan seçim sonrasını işaret etti. Bu kapsamda gerekli düzenlemelerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından yerine getirileceğini ifade etti. Ayrıca Erdoğan bedelli askerliğin bir ihtiyaç olduğunu da vurguladı. Böylelikle bedelli bekleyenler için büyük bir moral oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)