Sözün Bittiği Yer; Elif ve Miray Uğurlandı

Babaları tarafından öldürülen Elif Mina ve Miray Hira son yolculuklarına uğurlandı. Anne ayakta zor durdu.

GENEL 04.01.2018, 19:14 10.01.2018, 17:31
Sözün Bittiği Yer; Elif ve Miray Uğurlandı

Maltepe’de babaları tarafından öldürülen iki kız  çocuğunun cenazesi defnedildi.  Fındıklı Mahallesi'nde, önceki gün, babaları Ali Yardım tarafından  tüfekle vurularak öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ve 2 yaşındaki Miray Hira'nın  cenazeleri Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, Sancaktepe Hazreti Ali Camisi'ne  getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine, çocukların yakınları ve vatandaşlar  katıldı.

Cenaze törende ayakta durmakta güçlük çeken ve sinir krizi geçiren anne Dilek Yardım, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Kızlarının tabutunu musalla taşına kadar taşıdı, sarıldı, gözyaşlarına boğuldu. Çocuklarının emziğini elinden hiç düşürmeyen acılı anne, cenaze aracını binip kızının tabutunu kucağına aldı.

Anne Dilek Yardım yakınlarına hiçbiriniz sahip çıkmadı. Hepinize  yalvardım, benim yavrularım gitti, benim kuzularım gitti. Kollamadınız bizi  korumadınız bizi. Hiçbirinizi istemiyorum, gidin buradan diye tepki gösterdi.

Maltepe Fındıklı Mahallesinde bir apartmanın giriş  katındaki evde silah seslerinin duyulması üzerine çevre sakinleri polise haber  vermiş, eve gelen ekipler Elif Mina, kardeşi Miray Hira ile babaları Ali  Yardım'ın cesedini bulmuştu. Yapılan araştırmada, Ali Yardım'ın, kızlarını  öldürdükten sonra intihar ettiği belirlenmişti.

Ali Yardım İle Eşi Dilek Yardım boşanma sürecinde oldukları, haftada bir gün kızları Elif Nina ve Miray hirayı görmeye izin verildiği kaydedildi. Bilinmeyen bir nedenden dolayı cinnet getiren baba yardım iki çocuğunu tüfekle vurduktan sonra aynı tüfekle intihar etti.

Yorumlar (0)