Sözleşmeli Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları Bu Cuma Açıklanacak!

Sözleşmeli öğretmen olarak atanmak için mülakata giren adayların merakla beklediği haber geldi. Sonuçlar 6 Temmuz saat 16.00’da açıklanacak.

GENEL 03.07.2018, 00:04
Sözleşmeli Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları Bu Cuma Açıklanacak!

Mülakatlar Hala Açıklanmadı

14 Nisan tarihinde başlayan ve 8 Mayıs tarihinde tamamlanan sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat sonuçları halen açıklanmadı. Sürecin uzaması kamuoyunda da büyük tepki ile karşılamıştı. Eğitim sendikaları sözlü sınavda sonradan değişiklik olmasının etik ve mümkün olmadığını, halen neyin beklendiğini anlamadıklarını ifade etmişti. Ancak araya giren seçimler ve siyasi süreç sebebiyle mülakat sonuçları pek gündemde kalmamıştı. Binlerce adayın beklediği o haber geldi.

MEB müsteşarı Yusuf Tekin mülakat sonuçlarının bu Cuma açıklanacağını söyledi. Yani mülakat sonuçları 6 Temmuz 2018 Cuma günü saat 16.00 itibariyle erişime açılacak. Sonuçlar MEB ve MEBBİS sayfalarında görülebilecek.

 Mülakata giren 60 bin öğretmen adayı bu haberi bekliyordu. Başarılı olan 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Adaylar mülakat sonunda en az 60 puan almak zorundalar.  Her 3 adaydan biri atanacağı için en yüksek puanı alanlar atanmaya hak kazanacak.

20 Tercih Yapılacak

Başarılı olan öğretmenler 20 okul seçerek tercih yapabilecekler. Yapılan tercihler herhangi bir il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanacak. Başvurular onaylatılana kadar değişiklik yapılabilecek. Adaylar tercihlerini yaparken son tercih olarak “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum- istemiyorum” seçeneklerini seçecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)