Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Tekrar Açıldı

Geçtiğimiz günlerde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü tarafından hizmete açılan ve aşırı yoğun talep üzerine hizmet veremeyecek hale gelen E devlet soy ağacı sorgulama sayfası tekrar kullanıma açıldı.

GENEL 15.02.2018, 09:59 15.02.2018, 11:34
Soy Ağacı Sorgulama Sayfası Tekrar Açıldı

Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ve herkesin soy ağacını alt ve üst olarak görebilmesine imkân sağlayan uygulama bütün vatandaşlar tarafından dikkatle takip edilmeye başladı. Uygulama açıldığı gün kullanmak isteyen ve sonucunda sistemin arıza vermesine sebep olan uygulamanın takipçi sayısı 4 milyona yakın bir sayıyı bulmaktadır.

Sistem yaşanan yoğunluk ve teknik arızalar sebebiyle uygulamaya kapatılmıştı. Bugün itibariyle uygulama kullanıma açılmış olup uygulamaya girdikten sonra yaşanan yoğunluk sebebiyle yeni bir yöntemle çalışmaya başladı.

Alt ve üst soy talebinizi girdiğiniz takdirde anında uygulama sonuç vermemekte size Alt Üst soy bilgisi sorgulama talebiniz alınmıştır. Sonucunun sistemde kayıtlı e posta adresinize ve telefonunuza sms yoluyla bildirileceği tarzında bir görsel uyarı vermekte ve telefonunuza bilgilerinizin hazırlandğı yönünde bilgilendirme sms i göderilmektedir.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen bu hizmet uygulamaya başlandığı tarihten bu tarihe 737 bin civarında kişi kendi ailelerinin geçmişi konusunda bilgi almaya çalışarak sistemden 329 bine yakın kişinin belge alabildiği konuşulmaktadır.

Sistem tarafından üretilen bu belgelerde başvuran şahsın kendisine ait altsoy ve üstsoy bilgileri paylaşılmaktadır.  
 

Yorumlar (0)