Sosyal Hizmetler Atamaları Yapıldı

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamına giren kişilerin atamaları bugün düzenlenen resmi törenle gerçekleştirildi.

GENEL 19.01.2018, 21:45
Sosyal Hizmetler Atamaları Yapıldı

Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Çalışma ve Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da katıldı. Duygusal anlara sahne olan bu tören sırasında DPB’de duyuru yayınlayarak atama sonuçlarının saat 17.00 itibariyle yayınlanacağını belirtti.

Sonuçlar İnternetten Öğrenilebilecek

Atama sonuçlarını merak eden adaylar DPB’nin internet sitesine girerek sonuçlarını öğrenebilecekler. Devlet yurtlarında kalan gençler bu sayede hayata daha da sıkı tutunabilecek ve memur olmanın keyfini sürebilecekler. 

Tören sırasında Bakan Kaya’ya sarılıp ağlayan, çocuklarıyla törene katılan birçok kimsenin bulunması da renkli görüntülere sebep verdi. Atananların son derece mutlu olduğu bu törenle birlikte atanan bazı kimseler sonuçlarını direkt olarak öğrenirken diğer adaylar da internet sitesinden öğrenmek durumunda kaldılar.

Atandığını öğrenen adaylar son derece duygusal anlar yaşarken geçmişte yaşadıklarını da dile getirmeyi ihmal etmediler. Devletimizin her aşamada kendilerine sahip çıktığını ve bugüne kadar getirdiğini belirten adaylar bunun için son derece müteşekkir olduklarını belirttiler. 

Umarız ki atanamayan adaylar da kendilerine bir istihdam kapısı bulabilirler. Böylelikle toplumumuzun kanayan yarası olan kimsesiz evlatlarımız ve gençlerimiz topluma kazandırılmış olur. Bu gelecek nesillerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için de son derece büyük bir öneme sahiptir. Dolayısıyla bu konuda yapılan her türlü çalışmaya destek vermek de borcumuz sayılmalıdır.

Yorumlar (0)