Son Dakika! Türkiye Sallanıyor

Peş peşe gelen depremler, insanları korkutmaya devam ediyor. Türkiye’de deprem sarsıntıları sürüyor.

GENEL 23.01.2020, 17:07 26.01.2020, 18:09
Son Dakika! Türkiye Sallanıyor

Farklı illerde gerçekleşen 3 ün üzerinde olan depremler korkutmaya başladı. Ankara’da deprem sarsıntılarının arka arkaya olması ile ise pek çok kişi korkup sokaklara döküldü. İşte detaylar…

Ankara’da 4.5 Şiddetinde Deprem

Ankara’da arka arkaya olan depremlerden birinin şiddeti 4.5. Korkutan bu depremin ise ardı arkası kesilmeden başka bir deprem ile Ankara sallandı. Son derece korku dolu anlar yaşayan Ankara halkı bunu atlatamadan 3.8 depremi ile yeniden sallandı. Peş peşe üç deprem olması ile Ankara’da depremi nerede oldu sorularına bile yanıt bulamadan diğer deprem geldi. Üçüncü deprem ise 3.2 şiddetinde oldu. Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen bu deprem pek çok kişiyi korkuttu. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ise geçmiş olsun mesajı paylaştı…

Manisa’da Deprem

Korkutan anlardan biri de dün gece yaşandı. Manisa’da gece saatlerinde olan deprem İstanbul – Balıkesir – Bursa gibi illerde de hissedildi. Ardından gelen Ankara depremi ile ise Türkiye sallanıyor dedirten depremler, pek çok kişiyi de korkuttu. Kandilli Rasathanesi tarafından bilgilere göre depremlerin artçı olarak da devam ettiği görülüyor. Manisa depremi ile korku dolu anlar yaşayan insanlar, Ankara depremi ile yeniden korktu. Ard arda gelen bu depremlerin detayları da anında sunularak bilgi verilecek. Can kaybı yok.

Elazığda Deprem

Kandilli Rasathanesi tarafından verilen bilgilere göre 6.8 büyüklüğündeki deprem yerin 7.8 km meydana gelmiş olup 40 km fay hattının kırıldığı açıklandı. Ayrıca Elazığı merkez üssü deprem ile Malatya, Bingöl, Adıyaman, Kahramanmaraş, Samsun, Gaziantep, Şırnak, Şanlıurfa, Suriye ve Iraktan dahi hissedildiği bilgisi yer aldı. Şuana kadar edinelen bilgilere göre 43 vatandaşımız hayatını kaybederken 1563 yaralı ve 45 vatandaşımız enkaz altından kurtarıldı. Hasarlı bina tespiti yapılmakta olup şuana kadar gelen bilgiler arasında 17 bina ağır hasarlı 512 bina ise hasarlı olarak kayıtlara geçmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@