Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Sona Erecek?

Üniversiteye giriş sınavı nedeniyle cumartesi ve Pazar günleri getirilen sokağa çıkma yasağı bugün saat 18.30 itibariyle sona erecek...

GENEL 28.06.2020, 13:17
Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Sona Erecek?

Kimler Sokağa Çıkabilir?

81 ilimizde gerçekleştirilen YKS sınavı kapsamında riskleri minimize etmek için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. 27 Haziran tarihinde getirilen yasak saat 15.00’da sona ermişti. Bugün ise sınavların saat 17.00’da bitecek olması nedeniyle yasağın süresi uzatıldı. Bugün sokağa çıkma yasağı 18.30 itibariyle sona erecek.

Sokağa çıkma yasağı tüm illerimizde uygulanıyor olsa da yasaktan muaf tutulanlar da bulunuyor. Yasak boyunca marketler, akaryakıt istasyonları, ilaç dağıtım merkezleri, kargolar, oteller ve konaklama yerleri gibi işletmeler açık olacak. Dolayısıyla bu işletmelerin çalışanları da yasaktan muaf tutulacak.

Yeniden Yasak Uygulanacak Mı?

Sokağa çıkma yasağı uygulamasına dönemsel olarak başvurulmaya devam ediliyor. Ancak yasakların yeniden topluca uygulanması gibi bir durum şimdilik masaya yatırılmış değil. Vaka sayılarının artması durumunda yeniden yasak uygulanması söz konusu olabilecektir.

Vaka sayısının yeniden 2 binli rakamların üzerine çıkmış olması da bu tür tedbirlerin hayata geçirilmesine neden olabilecektir. Ekonomik işleyişin en az şekilde hasar görmesi adına tedbirler minimum şekilde hayata geçiriliyor. Sokağa çıkma yasağı uygulanmıyorken de vatandaşlarımızın sosyal mesafe kurallarına riayet etmesi ve maske kullanımına önem vermesi gerekiyor. Aksi takdirde vaka sayılarındaki artış daha da çok artacak ve yasaklar yeniden gelecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)