Sokağa çıkma yasağı geri geldi

Erdoğan: "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak."

GENEL 17.11.2020, 20:22 18.11.2020, 10:26
Sokağa çıkma yasağı geri geldi

Sokağa çıkma yasağı geri geldi

Erdoğan: "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak."

Koronavirüs pandemisine karşı yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağı ve halı sahaların faaliyetlerine ara verileceğini açıkladı.

Okullar 31 Aralık 2020 tarihine kadar kapalı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle eğitimin dönem sonuna kadar uzaktan yapılacağını söyledi.

Türkiye olarak salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak çalışmaları sürdürme görevimiz var.  Milletimizden bu fedakarlıkların boşa gitmemesi için salgınla mücadelede kurallara uyması ve daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz. Amacımız bir an önce ülkemizi bu salgın illetinden kurtararak hedeflerimize ulaşmaktır. Kabine toplantımızda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik.

1. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

2. Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

3. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

4. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

5. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

6. Restoranlar sadece paket servis yapacak.  Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

7. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

İl hıfzısıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşallah bu salgın musibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)