Sokağa Çıkma Yasağı 4 Gün Oldu

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı 23 Nisan nedeniyle bu hafta 4 gün olarak uygulanacak.

GENEL 20.04.2020, 22:25 20.04.2020, 22:30
Sokağa Çıkma Yasağı 4 Gün Oldu

Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün bakanlarla bir araya geldi ve kabine toplantısı yapıldı. Toplantıdan sonra ise gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. En önemli konu ise sokağa çıkma yasağının genişletilmesi oldu. Bu haftaki yasak 23 Nisan itibariyle başlayacak ve 24-25-26 Nisan günlerini kapsayacaktır. Yani Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkmak yasak olacaktır. Yasak Çarşamba 00.00 itibariyle başlayacak ve Pazartesi 00.00’a kadar devam edecektir. 

Sokağa çıkma yasağı uzun olacağı için vatandaşların ihtiyaçları daha çok olabilecektir. Bu nedenle bu hafta uygulanan yasakta istisnai olarak marketler de açık olacaktır. Ekmek ve diğer gıda ile temizlik maddelerine erişim sağlanacaktır. Ayrıca temel üretim alanında çalışan kişiler işe devam edecektir. 

Bayrama Kadar Normalleşme Amaçlanıyor

Korona virüs salgının gidişatı kontrol altına alındı ve her geçen gün rakamlar daha sevindirici oluyor. Vaka ve ölüm oranlarında yaşanan azalma alınan tedbirlerin işe yaradığını gösteriyor. Bu nedenle hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta için 4 günlük sokağa çıkma yasağını ilan ederken, hedeflerinin Ramazan Bayramına normalleşmenin sağlanması olduğunu belirtti. Sıkı uygulanan önlemler sayesinde kısa sürede virüsün sona ermesi planlanıyor. Vatandaşlar da bu noktada keyfi olarak sokağa çıkmayarak fedakarlık yapmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)