Sizinde Paranız Olabilir Kaçırmayın…

Türkiye Sigorta Birliği tarafından yapılan açıklama ile birlik bünyesindeki kuruluşlarda kişilere ödenecek olan paraların zaman aşımına uğramaması için sorgu ekranı açıldı.

GENEL 13.02.2019, 06:53 19.02.2019, 16:04
Sizinde Paranız Olabilir Kaçırmayın…

 Türkiye Sigorta Birliği tarafından yapılan bilgilendirme ile paranız bizde kalmasın diyor. Birlik sigorta şirketleri bünyesinde olan kişilere ödenmesi gerektiği halde talep edilmediğinden bekletilen paraların zamanaşımına uğramaması için 31 Mayıs 2019 tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla herkesin sorgulama yaparak paralarını almalarını istiyor.

Türkiye Sigorta Birliği üyesi sigorta ve emeklilik şirketleri ile özel kanun hükümleri dahilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlar tarafından hak sahiplerine ödenmesi veya iade edilmesi gereken her türlü prim ve tazminat tutarlarından zaman aşımına uğrayanlar ilgili kurum ve kuruluşların web adresleri üzerinden 31 Mayıs 2019 tarihine kadar sorgulama yapabilecekler.

T.C. kimlik numarası bilinmeyen kişiler için adı, soyadı ve doğum tarihi ile alacağın bulunduğu şirket bazında sorgu yapabileceği gibi, tüm şirketler nezdinde zaman aşımına uğrayan alacak bilgilerinin toplandığı güvence hesabı web sitesi üzerinden de genel sorgulama yapılabilinecektir. Zaman aşımına uğramış alacaklarla ilgili olarak alacağın doğduğu şirkete 15 Haziran 2019 tarihine kadar hak sahiplerinin başvurmaması halinde kuruluşlar bünyesindeki o paralar güvence hesabına devredilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@