Sendikadan Hükümete Taşeronlar İle İlgili Çağrı

Taşeron olarak kadroya geçen işçilerin üzerinden aylar geçmesine rağmen enflasyon farklarının ödenmemesi üzerine Hak-İş hükümete çağrı yaptı.

GENEL 07.04.2019, 20:00
Sendikadan Hükümete Taşeronlar İle İlgili Çağrı

Hak-İş Genel Müdür Mahmut Arslan Hizmet-İş Sendikasının olağanüstü başkanlar kurulu toplantısına iştirak etti. Burada taşerondan kadroya geçen işçiler ile ilgili son dönemde yaşanan sorunlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taşerondan kadroya geçen işçilerin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hala ödenmemesi ile ilgili olarak ‘’Bu durum beklentilerin karşılanmadığı sorunun ortaya çıkarmış ve bizi adaletsiz bir durum ile karşı karşıya bırakır.’’ ifadelerini kullanmıştır.

Hükümete Enflasyon Farkı Çağrısı
Taşerondan kadroya geçen işçilere enflasyon farkı ile ilgili bir ödeme yapılmadığına vurgu yapan Arslan; ‘’ Ak Parti hükümeti 2002 yılından beri tüm çalışanların enflasyon farkını ödeyerek kimsenin mağdur edilmemesini sağlıyor. Bu doğrultuda en kısa zamanda arkadaşlarımıza da hak ettikleri enflasyon farkının ödenmesini talep ediyoruz. Bu adaletsiz durumun bir an önce giderilmesini talep ediyoruz. ‘’ açıklamalarında bulunmuştur.

İşsizlikle Mücadele Artarak Devam Etmeli
Gündem ile ilgili konuşmalarına devam eden Arslan; ‘’ hükümetin işsizlikle ilgili attığı adımları yakından takip ediyoruz ve destekliyoruz. Bu doğrultuda İŞKUR üzerinden yapılan teşvikler ve çalışmaları destekliyoruz. Ayrıca işsizlik sorunu ile ilgili daha kapsamlı, ileriye dönük ve kalıcı çalışmaların yapılmasına yönelik her türlü katkıyı vermek için de hazırız. ‘’ ifadelerini kullanarak konuşmasına son verdiği görülüyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
kubilay taşkaya 1 yıl önce
58 ve 60 yaş istemiyoruz 58 ve60 yaş çalışacak gücümüz kalmıyor 45 yaş istiyoruz bu böyle olmaz sanki ne kadar yaşıyabiliriz çalış ver devlete faiz üstüne faiz vergi elektrik su
Yemekhane personeli 1 yıl önce
Yüzde yetmiş e takılan tüm yemekhane personeli kadro bekliyor yüzde yetmiş e takıldı
Anne 1 yıl önce
1 garson için kura çekecek olan işkur yatış yeri idi uykuya gecdiler