Şehitlikte Oyun Havası Skandalında Bir Kişi İstifa Etti

Kütahya Emet’in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla yapılan etkinliklerde şehitlik anıtında oyun havası oynanması tepki toplamıştı.

GENEL 08.09.2018, 19:31 08.09.2018, 23:51
Şehitlikte Oyun Havası Skandalında Bir Kişi İstifa Etti

Şehitlik Anıtında “Erik Dalı”

Kütahya Emet’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları 3 Eylül’de yapıldı. Kutlamalar ilçeye bağlı Günlüce köyündeki Cevizdere Şehitler Anıtı önünde gerçekleşti. Öğrenciler şiir okuduktan sonra Günlüce Ortaokulu folklor ekibi tarafından gösteri yapıldı. Sonrasında ise “erik dalı” türküsü eşliğinde oyun havası oynandı. İşte bu sırada Kaymakam Çiçek, şehitlikte oyun oynanmasına müdahale etti. Oyunşlar yarıda kesilerek şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Organizatör Muhtar İstifa Etti

Yaşanan bu olaya ilişkin görüntüler sosyal medyadan paylaşılınca büyük tepki topladı. Günlüce Köyü Muhtarı Âdem İnan pişmanlığının göstergesi olarak kaymakamlığa istifa mektubunu sundu.

İstifa dilekçesinde folklor ekibinin Günlüce Ortaokulu öğrencileri olduğunu ve gösteri esnasında çalınacak olan müziklerden haberdar olmadığını belirten İnan, olayın çarpıtıldığını aktardı. Sosyal medyada anıtta kızların oyun oynaması şeklinde lanse edilen görüntülerin art niyetli olduğunu aktardı.

4,5 yıllık muhtarlık görevi süresince kendisinin milli ve manevi değerlere saygılı olduğunu, kendisinin de bir şehit yakını olduğunu aktaran muhtar İnan, bu görevi başarıyla yürüttüğünü söyledi.

Sosyal medyada kendisinin, köyünün, ilçesinin ve devlet büyüklerinin kasten yıpratılmak istendiğini aktaran İnan, şahitlerin maneviyatına daha büyük zarar vermemek ve art niyetli hareketlere fırsat vermemek için görevinden istifa ettiğini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@