Şehit ve Malul Yakınlarının Ataması İçin İstenen Belgeler Açıklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuru ile şehit ve malul yakınlarının açıktan atanabilmeleri için gerekli belgeleri açıkladı.

GENEL 05.05.2018, 07:16
Şehit ve Malul Yakınlarının Ataması İçin İstenen Belgeler Açıklandı

İşte O Belgeler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde açıktan atanacak personellerin teslim etmeleri gereken belgeler açıklandı. Bu belgeler kişiler tarafından doldurularak kuruma teslim edilmelidir. Belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda atamalar yapılmayacağı için adayların son derece dikkatli olmaları gerekmektedir.

İnternet sitesinde yer alan belgeler arasında beyan formu, mal bildirimi, güvenlik soruşturması formu ve üst yazı olarak sıralanmıştır. Adayların bu belgeleri doğru bir şekilde doldurmaları icap etmektedir.

Belgeler doldurulup bakanlığa teslim edildikten sonra incelemeler yapılacaktır. Böylelikle adayların ilgili şartları taşıyıp taşımadıkları da tespit edilecektir. Şartları taşımadığı belirlenen adayların atamaları yapılmayacaktır. Özellikle güvenlik soruşturması ile ilgili belge önem arz etmektedir. Bu forumda hakkınızda açılmış bir ceza davasının olup olmadığı veyahut da hüküm alıp almadığınız sorulmaktadır. Cevaplarınız ayrıca UYAP sistemi üzerinden de teyit edilecektir. Bunun haricinde ailenizin bilgilerini de vermeniz istenmektedir. Bu kapsamda anne, baba, eş ve kardeşin bilgilerini doğru bir şekilde girmelisiniz.

Adaylar atanma süreci ile ilgili yaşanan gelişmeleri öğrenmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın internet sitesi ile sitemizi takip edebilirler. Böylelikle en güncel ve en doğru haberleri edinebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)