Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Personel İlanında Şahsen Başvuru İstedi

Seyahat yasağı olan şu günlerde adaylardan şahsen başvuru yapmaları istenmesi hak kayıplarına neden olacaktır.

GENEL 21.05.2020, 13:00
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Personel İlanında Şahsen Başvuru İstedi

Şahsen Başvuru Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafında toplam 240 akademik personel alımı için ilana çıkıldı. Araştırma görevlisi, doçent, profesör gibi pek çok farklı pozisyona alım yapılmaktadır. İlanda başvuru şartları belirtilmiş ve süreç yayınlanmıştır. Başvuru usulüne bakıldığında ise şahsen başvuru alınacağı görülmektedir. İlanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde üniversiteye şahsen başvuru yapılacaktır.

Şu anda korona virüsle mücadele devam etmektedir. Bu kapsamda halen 15 şehirde seyahat yasakları devam ediyor. Başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere pek çok yere hem giriş hem çıkış yasaktır. Böyle bir ortamda adaylar şahsen başvuru yapmak için nasıl gidecektir.

15 günlük süre bugün yani 20 Mayıs’ta başlamıştır. 3 Haziran ise son başvuru günüdür. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 18 Mayıs tarihinde yapılan açıklama ile seyahat yasağının 15 gün boyunca 15 gün daha devam edeceği açıklanmıştı. Yani seyahat yasakları şu an için 29 Mayıs’ta sona erecektir. Yeniden uzatılma ihtimali de vardır. İlana son başvuru tarihi ise 3 Haziran’dır.

Şu anki tabloya bakıldığında başvuru yapmak isteyen adaylar ya son günlerde başvuru yapma şansını yakalayacak ya da hiç başvuru yapamayacaktır. Adayların hak kaybı yaşamaması için ilanda şahsen başvuru şartı mutlaka kaldırılmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)