Ramazan Bayramını 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Yaşadı

Bayram boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanırken, yasaktan istisna olan 65 yaş üstü vatandaşlar bayramın tadını çıkardı.

GENEL 25.05.2020, 20:10
Ramazan Bayramını 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Yaşadı

Yaşlılar Uzaktan Bayramlaştı

Ramazan bayramı boyunca 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. 23-26 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının bugün ikinci günü yaşanmaktadır. Bayramın ilk gününün Pazar’a denk gelmesi ile 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma iznini kullandı. 

Bugün saat 14.00 ile 20.00 arasında 65 yaş üstü vatandaşlar sokaklardaydı. Evlerine yakın mesafedeki yerlerde yürüyüş yaptılar, park ve bahçelerde hava aldılar. Sosyal mesafe kurallarına uyarak arkadaşları ile bayramlaştılar. Hatta bazı yerlerde vatandaşlar sosyal mesafeyi koruyarak müzik açıp oynadılar. 

Çocuklar ve aileleri evde otururken büyükler sokaklardaydı. Bayramın tadını bu sefer çocuklar yerine büyükler çıkardı. Bayram sonra salgının sona ermesi ve diğer bayramların daha coşkulu kutlanması bekleniyor. 

Bayram Namazı Tek Camide Kılındı

Ramazan Bayramı sabahı kılınan bayram namazı bu sene camilerin kapalı olmasından ötürü kılınamadı. Vatandaşlar namazını evde kılarken, Ankara Ahmet Akseki Cami’nde ise temsili bayram namazı kılındı. Tüm önlemler alındı ve kısıtlı sayıda cemaat katıldı. Sosyal mesafe ve maske kullanımı önlemlerine uyularak cemaat oluşturuldu.

Namazdan önce diyanet işleri başkan yardımcısı vaaz verdi. Namazdan sonra ise diyanet işleri başkanı Erbaş, bayram hutbesini okudu. Bu bayram namazı buruk olsa da önümüzdeki bayrama coşkuyla girileceğinin müjdesini verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)