Ramazan Arafesi 03 Haziran 2019 Pazartesi Bankalar Açık Mı?

Milyonlarca vatandaş 9 günlük Ramazan Bayramı tatili için yollarda ancak işlerini yetiştiremeyen Bankalarda işi olan Yurt içi veya Yurt dışı EFT’si bulunan, para çekme veya benzeri durumlar için 03 Haziran Pazartesi günü Bankalar açık olacak mı! Tüm detaylarıyla…

GENEL 01.06.2019, 02:42
Ramazan Arafesi 03 Haziran 2019 Pazartesi Bankalar Açık Mı?

Milyonlarca yurttaş Ramazan Bayramı tatili için yollara koyulmuş durumda. Bir takım memleketine bir takım ise tatil için yollarda. Arafe güne Pazartesiye denk geldiğinden banka işlemleri olan vatandaşlar için yarım gün kabul edilmekte.

Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü Arefe Günü öğleden sonra 13’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü bitecek. Cumhurbaşkanlığından yayınlanan kararname ile kamu müessese ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün yönetimsel müsaadeli sayılmaları uygun görüldü.

Pazartesi yarım gün resmi tatil sayıldığı için bankalar yarım gün çalışacak. Bu arada mobil EFT işlemleri de yarım gün yapılabilecek. Acil banka işleri olanların sabah erkenden işlerini halletmesinde fayda görülmektedir. Arafe günü öğleye kadar Bankalar açık olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)