PTT 55 bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT tarafından yapılacak personel alımı milyonlarca vatandaş tarafından ilgiyle merak ediliyor. PTT memur alımının ne zaman başlayacağı şimdiden merak ediliyor. Personel alımı konusunda tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

GENEL 26.09.2019, 19:18
PTT 55 bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT personel alımı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 55 bin personel alımının yapılacağı düşünülen PTT'de, memur ve işçi alımları hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Peki, PTT personel alımı sırasında hangi şartlar aranıyor.
2019 yılında tarihinde yapılacak personel alımlarının geçen yıldan eksik kalan kadroların da eklenmesi ile beraber yapılacağı açıklandı. 

Hangi Şartlar Aranıyor
Türk vatandaşı olmak,
Başvuracak erkek adayların en az ortaokul, bayanların ise en az lise mezunu olması,
Erkeklerde 22–32, bayanlarda ise 18–27 yaşları arasında olmak,
Erkekler için askerlik yükümlülüğünü tamamlamak, 
Erkekler için 1.73 cm, bayanlar için en az 1.64 cm. boyuna sahip olmak,
İnsan ilişkileri iyi ve prezantabl olma şartı aranıyor.

KPSS Şartı Var Mı ?
PTT tarafından KPSS şartı aranmadan yapılacak 55 bin memur alımında yeni gelişmeler gün yüzüne çıkmaya başlıyor. PTT memur istihdamının gerçekleştirileceği kadro dağılımı ve genel şartlar da açıklanmaya başladı. Binlerce memur adayının merakla internet takip ettiği PTT memur alım duyuruları konusunda tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. 

Yapılan açıklamayla PTT personel alımına yönelik uygulamaların başlanacağı söylenmişti. Kurum tarafından yapılan açıklamaya 55 bin personel ilanı yakın zamanda internet üzerinden paylaşılacak. PTT personel alımlarında KPSS şartının aranmayacağı açıklandı. PTT personeli alımının ne zaman yapılacağı hakkında da resmi yazının yakın zamanda açıklanması planlanıyor. 2018 yılında 5000 personelin alımına ilişkin yapılan sınav sonucunda başvuran kişilerin sınavlarda zorlanması nedeniyle yerleşememiş ve bu kadrolar da boş kalmıştı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Abdulvahap taş 4 ay önce
İnternet üzerin den giriş formu yok nasıl formu doldurmak ve müracaat etmek istiyorum yardımcı olun