POMEM Mülakatlarında Yaş Şartı Değişikliği

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni düzenleme ile POMEM alımlarında önemli değişiklikler yapıldı. 24. Dönem POMEM ilanı beklenirken Yaş Şartında Değişiklik...

GENEL 19.01.2019, 22:54
POMEM Mülakatlarında Yaş Şartı Değişikliği

Bilindiği üzere daha önceden POMEM giriş yaş şartı kanunla düzenleniyordu. Ancak yapılan bir değişiklik ile bu konudaki yetki İçişleri Bakanlığı'na devredildi. Bakanlık ise yayınladığı değişiklik ile yaş şartını 30 olarak belirledi. Ancak yaşın hesaplanmasında 31 Aralık değil 1 Ocak dikkate alınacak.

Mülakat Komisyonu
Yapılan önemli değişikliklerden birisi de mülakat komisyonu ile ilgili yapıldı. Buna göre mülakat komisyonlarında 1 öğretim görevlisi bulundurulması zorunlu tutuldu. Diğer komisyon üyeleri ise İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenmeye devam edecek. Ancak buradaki emniyet müdürü kısıtlamaları da kaldırıldı. Böylelikle Bakanlık istediği kimseyi komisyon üyesi olarak belirleyebilecektir.

Hali hazırda mülakat aşaması başlayacak olan 23. Dönem POMEM alımları için bu düzenlemenin uygulanması mümkün görünmüyor. Zira mülakat komisyonları belirlendi ve kimlerin mülakatlara girecekleri de açıklandı. Dolayısıyla 24. Dönem POMEM alımları için yayınlanan yeni düzenlemeler esas alınacaktır.

Böylelikle 1 günle başvuru hakkını kaybeden adaylara da şans doğmuş oldu. Ayrıca mülakatlarda sivil bir personelin bulunması da liyakatin daha iyi bir şekilde uygulanmasına da olanak tanıyabilir. Bu durum da adaylar için son derece sevindirici olacaktır. Konu hakkında Bakanlıktan ya da yetkililerden herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Yeni bir açıklama gelmesi halinde sitemizden ayrıntıları takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Kısmet pişket 2 yıl önce
Pmyo yaş kartı ne peki ay gün olarak
hayatımın delisi 2 yıl önce
hayrola polis mi olcan
Mehmet 2 yıl önce
23.09.1989 doğumluyum başvurabilir miyim yani
Özgül kocar sumbul 2 yıl önce
Geri dönüş olursa sevinirim
Özal erörs 2 yıl önce
van gürpınar da oturiyurm bende katılmak istiyorum