Polislere 8/24 Mesai Ne Zaman Gelecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında polislere 8/24 çalışma sisteminin getirileceğini belirtti.

Polislere 8/24 Mesai Ne Zaman Gelecek

Yeni Personel Alımları Yapılacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polisleri ilgilendiren son derece önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmasında 15 Temmuz’un etkilerinin geçmesi ile birlikte çalışma sisteminin 12/24’e çevrildiğini belirten Bakan Soylu, yeni alımlar yapılarak 8/24 çalışma sistemine geçileceğini de belirtti. 

Polislerin intihar oranlarına da değinen Bakan Soylu polislerin imkanlarının iyileştirileceğine dikkat çekti. 2016 yılında intihar eden polis sayısı 61 iken 2017 yılında 52 ve 2018 yılında da bugüne kadar 32 kişinin intihar ettiğini belirten Bakan Soylu, bu intiharların önüne geçmek için imkânları iyileştireceklerini belirtti. 

Birkaç ilimizde deneme amaçlı olarak uygulamaya alınan 8/24 çalışma sistemi için yeteri kadar personel bulunması gerekiyor. Aksi takdirde bu sistemin hayata geçirilmesi mümkün olmayacaktır. İşte bu sebeple personel alımları artarak devam edecek. Yeteri kadar personel sayısına ulaşılmasının ardından ise yeni çalışma sistemine geçilecek. Yeni sistem ile birlikte 8 saat çalışan personeller 24 saat istirahat edeceklerdir.

Bu da personellerin yeteri kadar dinlenmelerine katkı sunacak ve intihar oranlarının da azalması söz konusu olacaktır. Sistemin pilot uygulamalarından istenilen verim elde edilmesi durumunda daha kısa süre içerisinde geçiş sağlanacaktır. Ayrıca tüm bölgelerde aynı zamanda geçiş yapılması da mümkün olmayabilir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE