Polisler Tayin Sonuçlarının Açıklanmasını Bekliyor

Emniyet personellerinden aylar önce alınan tayin tercihlerinin sonuçları halen daha açıklanmadı.

GENEL 08.06.2019, 13:35
Polisler Tayin Sonuçlarının Açıklanmasını Bekliyor

Süre Kısalıyor
Birinci ve ikinci bölgeye tayin olacak polisler aylar öncesinde tercihlerini yaptı. Normal şartlar altında Mayıs ya da Haziran ayı içerisinde açıklanması beklenen tercih sonuçları halen daha açıklanmadı. Tayin oldukları ile giderek yeniden yerleşecek olan polisler bir an evvel sonuçların açıklanmasını talep ediyor. Araya bayramın girmesi nedeniyle sonuçların açıklanmasının uzadığı tahmin ediliyor. Dolayısıyla önümüzdeki hafta içerisinde sonuçların açıklanması ya da yetkililerden bir açıklama gelmesi büyük bir ihtimal olarak görülüyor.

Eğitim, sağlık ve ailevi sorunlarla karşı karşıya olan polisler de bulunuyor. Bu kimseler sorunlarını biran evvel çözmek için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı en kısa süre içerisinde bu soruna bir çözüm bulacak ve sonuçları açıklayacaktır. Herhangi bir güvenlik zafiyeti yaşanmaması için sonuçların erken açıklanmasında da fayda var.

Çalışan ve emekli polislerin beklentilerinden bir diğeri de 3.600 ek göstergedir. Maaşları ciddi miktarda artıracak olan bu düzenleme için daha önceden vaatlerde bulunulmuştu. Ancak ekonomik sorunların baş göstermesi nedeniyle bu konu rafa kaldırıldı. Polisler ise bu konunun yeniden gündeme alınmasını talep ediyor. Alım gücünün düşmesi nedeniyle 3600 ek göstergeye duyulan ihtiyaç daha da çok arttı. Hem emekli ikramiyesi hem emekli maaşları hem de çalışan polislerin maaşları bu düzenleme sonrasında artış gösterecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)