Polisler Parkta Üstsüz kadını Uyarınca Bakın Neler Oldu

Bir su parkı içinde bazı görevliler, bikinisi çıkarmış bir şekilde güneşlenmekte olan Fransız asıllı kadına üstünü örtmesi için ikaz edince çok sayıda kadın bu ikazı protesto etmek amacı ile çıplak bir şekilde bisikletlerine atlayarak "Benim bedenim benim kararım" sloganları şiddetli bir şekilde atarak Berlin caddelerinde dolaştılar.

GENEL 14.07.2021, 15:42 14.07.2021, 18:19
Polisler Parkta Üstsüz kadını Uyarınca Bakın Neler Oldu

Polisler Parkta Üstsüz kadını Uyarınca Bakın Neler Oldu

Almanya’nın başkendi Berlin şehrinde çok ilginç bir gösteri oldu. Park içerisinde bulunmuş olan ve sütyenini çıkaran kadın vatandaşı ikaz etmesi üstüne, çok sayıda kadın çıplak şekilde kararı protesto etti.


Hedonist International adlı bir grubun organize edilmiş olan gösteride Tüm göğüsler özgür olana kadar hiçbir göğüs özgür değil. pankartalrı açarak gösteri yaptı.

Berlin şehri içerisinde bulunmakta olan su parkı içine iki çocuğu ve bir arkadaşı ile beraber gelen Gabrielle Lebreton isimli Fransız bayan, güneşlenmekte olduğu esnada bikinisinin üst kısmını bulunduğu yerde çıkardı.


Park içinde bulunan bazı görevliler Fransız kadına bu şekilde güneşlenmeyeceğini bildirince Gabrielle, görevli olan erkekleri gösterek onların göğüslerinin dışarıda bulunduğunu, bu konu hakkında erkeklerden hiç bir farkı bulunmadığını söyleyerek park görevlilerin bu talebini kabul etmediğini söyledi.


Bu açıklama üzerine park görevlileri Fransız kadını parktan zorla dışarı çıkardı.

Gabrielle adlı kadın, sessiz kalmak yerine durumu acil bir şekilde kadın hakları aktivistlerine iletti.

Kadın hakları akvisitleri biraraya gelerek kararı protesto ederek üstsüz bisiklet sürdü.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı