Polis Akademisi Bekçilerin Eğitimi Açıklaması

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Meslek İçi Eğitiminde adayların getirmesi gereken malzemeler yayınlandı. Polis Akademisi Bekçilik Eğitimine Katılacaklar İçin Açılama...

GENEL 23.02.2019, 22:08
Polis Akademisi Bekçilerin Eğitimi Açıklaması

Neler Getirilmeli?
Adaylar 25 Şubat – 05 Nisan 2019  tarihleri arasında Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğünde meslek içi eğitimlere yatılı olarak katılacaklardır. Adaylar 25 Şubat 18.00’a kadar burada hazır bulunmalıdır. 

Adaylar gelirken yanında 2 Adet düz koyu renk kumaş pantolon, 2 Adet açık renk gömlek, Düz desensiz koyu renk kravat, Koyu renk ayakkabı, koyu renk mont, Eşofman Takımı, Spor Ayakkabısı,terlik, çok sayıda koyu renk çorap, Pijama Takımı ve kişisel temizlik ürünleri, alt-üst koyu renk termal içlik ve en az 3 hafta yetecek kadar kişisel elbise getirmelidir.

Neler Getirilmemeli?
Eğitime katılırken adayların bazı gereçleri getirmesi yasaktır. Getirmeleri halinde içeriye alınmayacak olup, emanete bırakılacaktır. Akıllı Cep Telefonu, Bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi, hard disk, powerbank, kamera gibi tüm elektronik cihazlar getirilemez. Kamerasız telefon getirilebilir. Oyun araçları, yiyecek ve içecek, doktor raporu olmayan ilaçlar, kesici ve delici aletler, takı ve aksesuarlar, siyasi veya ideolojik yayınlar gibi malzemeler getirilemez. Adayların alyans ve saat takması serbesttir. 

Eğitime gelecek olan bekçi adaylarına tebligat yapılmayacaktır. Adayların tüm gelişmeleri Polis Akademisi Başkanlığı web sitesinden takip etmesi gerekir. Adaylar 25 Şubat 18.00’a kadar eğitim alacakları POMEM’e gitmelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Erol Turhan 2 yıl önce
Yas siniri varmi .bilgisi olan varsa bilgi verebilirmi.tesekkurler .
Ahmet kartal 2 yıl önce
Bu yazılanlar başvuru yapıp seçilenler için mi yoksa başvuru yapmadan gidip orda mi başvuru yapılacak bilgisi olan var mı ?
emrah bulut 2 yıl önce
abıcım bu basvuru nerden yapılıyor bılen varmı hergun yuonlanıyor ama nerde basvuru yapılıyor
Şavaş Baba 2 yıl önce
Yaş sınırı var 31 yaşından gün almamış 30 yaşında olan herkez başvurabilir
Emre 2 yıl önce
Arkadaşlar merhaba bende yakından takip ediyorum egm sayfasından yada kaymakam valilik sitesinden duyuru yapılıyor bu haberlere çok inanmayın okuma ilgisi çeksin diye aynı şeyleri tekrarlıyorlar içişleri bakanımızın açıklaması 4-8 mart diyor ona göre takip edip bekleyin 31 yaşına girmek üzere olanları da almıyorlar mülakatlar da ağırlaştırılmış biraz geçen dönemlerde girenler köşeyi döndü yani
Süleyman 2 yıl önce
Ya ne başvurusu bunlar kazanan lar için baş vurular Martin başında açılmadı daha
Kubra kartal 2 yıl önce
Bayan bekci nezaman alincak acaba
Sinan bulut 2 yıl önce
İnşaAllah yaş sınırını 35 yaparlar.cok kisi faydalanir