Petkim İnsan Kaynakları Politikası

Petkim firması insan kaynakları birimini adil, şeffaf ve çalışanların potansiyellerini ele alarak firmanın geleceğine katkı sağlayan işgücü oluşturmayı hedefler.

GENEL 28.04.2019, 17:33
Petkim İnsan Kaynakları Politikası

Bu hedef ele alınarak yetenekleri keşfetmek, geliştirmek ve muhafaza etmek için farklı ana başlıklar üzerinden hizmet verir. Petkim insan kaynakları şirket geleceğine uygun, adil, şeffaf ve birbiriyle entegre olmuş uygulamalardan destek alır. Bu uygulaması sayesinde tercih edilen firmalardan biri olur.

Yetenek Kazanım Süreci 
Petkim mevcut pozisyonlara en doğru ve yetkin adayların yerleştirilmesi için tüm işe alım araçları etkin olarak ele alır. İşe alım süreci içerisinde mülakatlar, potansiyel analizi ve teknik mülakatlar gibi farklı sınavlar yapılır.

Yetenek Yönetimi Süreci 
Firmada uygulanan performans yönetim sistemi içerisinde kurumsal ve fonksiyonel başarı göstergeleri belirlenir. Firmaların aynı hedeflere koşmasını hedefleyen firma, belirli bir model çerçevesinde yönetim süreçlerini ele alır.

Elde Tutma Süreci 
Kuruluşundan bu yana Petkim güçlü kurum kültürü oluşturmak ve çalışan bağlılığının arttırmak için elde tutma sürecini başarılı bir şekilde yönetir. Ücret ve yan hakkedişleri ile dünya üzerinde trendleri takip eder. Buna uygun ücret politikası hazırlar. 

Sendika Temsilcisi
İşyeri sendika temsilcileri işçilerin dileklerini dinlemek ve şikâyetlerini çözümlemek için görevlendirilir. Petkim işçi ve işveren arasındaki iş birliğini devam ettirmek, işçilerin hak ve çıkarlarını gözetmek için temsilcilerden yardım alır. Sendika temsilcileri ayrıca çalışan temsilcisi olarak tehlike kaynağının yok edilmesi ya da tehlikeden kaynaklanan riskin azaltılması için gerekli tedbirlerin alınmasını da isteyebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@