Pendik’te Yaşanan Rehine Krizi Çözüldü!

İstanbul Pendik’te bir kişi, nişanlısını çalıştığı lisede rehin aldı ve 1,5 saatlik çalışmanın ardından serbest bıraktı

GENEL 10.09.2018, 21:21
Pendik’te Yaşanan Rehine Krizi Çözüldü!

Polis Tarafından Zor İkna Edildi

Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde okul aile birliğinde görevli olan H.D. isimli genç kadın, nişanlısı U.K. ile bilinmeyen bir sebeple tartıştı. Okulda yaşanan kavganın ardından tuvaletlere doğru yönelen nişanlılar, U.K.’nın bağırma sesi ile fark edildi. Asker olan nişanlı tarafından genç kadın rehin alınmıştı ve kimsenin yaklaşmaması için bağırıyordu. Bunun üzerine çevredekiler hemen polise haber verdi. Okula çok sayıda polis ile sağlık ekibi sevk edildi.

Adamın, kadını okulun tuvaletinde rehin alındığı tespit edildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından gönderilen müzakereci ekipler olay yerine geldi. Güvenlik için okuldaki öğrenci, veli ve çalışanlar dışarı çıkarıldı. Gazeteciler de olay yerinden uzaklaştırıldı.

1,5 Saatlik Çaba Sonuç Verdi

Pendik ilçesindeki Melek Akbil Meslek Lisesinde yaşanan rehine olayında müzakereci ekiplerin çabaları sonuç verdi. Yaklaşık 1,5 saat süren ikna çabaları sonucunda U.K. ikna oldu. Kadın teslim alınarak her ikisi de karakola götürüldü. İkisinin de sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Zanlının üzerinden iki bıçak çıktı.

TSK olaya ilişkin yaptığı açıklamada zanlının piyade er olarak askerlik yaptığını ancak olay günü izinli olduğunu açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@