Pek Çok Hastalığa İyi Gelen Mumiyo Nedir

3 bin yılı aşkın süredir insan hayatında yer alan mumiyo, Asya'nın dağlarında doğal bir şekilde oluşan tortunun adıdır.

GENEL 06.11.2018, 16:38
Pek Çok Hastalığa İyi Gelen Mumiyo Nedir

Kansere İyi Geldiğine İnanılıyor
Binlerce yıldır Asya'da tedavi amaçlı kullanılan mumiyonun adı ülkemizde de duyulmaya başladı. Kanser, romatizma, kemik hastalıkları ve yanık gibi daha pek çok hastalığa iyi geldiğine inanılan bu madde dağlarda kendiliğinden oluşmaktadır. Bu sebeple dağların gözyaşları olarak adlandırılmıştır. 

Dağlarda yetişen bitkilerin kalıntılarından oluşan tortu şeklindeki bu maddenin kansere dahi iyi geldiği ifade ediliyor. Çin, İran, Arabistan gibi ülkelerde de tıp alanında kullanıldığı biliniyor.

Faydaları Neler?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere mumiyonun faydaları bir hayli fazladır. Ancak en çok bilinenlerden birisi kansere iyi geldiğidir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kanser oluşma riskini azalttığı gibi var olan kansere karşı da etkili bir savunma yapılmasına katkı sunmaktadır.

Kanserin yanı sıra yanıklara da iyi geldiği ifade edilen mumiyo Asya ülkelerinin bazılarında tedavi amaçlı kullanılıyor. Mumiyonun faydalarını duyanlar şimdiden araştırmaya başladı. Ancak ülkemizde pek bilinmemesi nedeniyle bulmanın da kolay olmadığını ifade etmek gerekir. Bazı internet sitelerinde macun halinde satılmaktadır. Bu durumda da ürünün bandrollü olup olmadığına dikkat edilmesi gereklidir.

Aksi takdirde sağlığınızı korumak yerine tehdit edecek maddeleri vücudunuza almanız söz konusu olacaktır. Bakanlık onaylı ürünleri tercih etmenizi sizlere tavsiye ederiz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ali 1 yıl önce
Üniversite mezunu işsizler dururken lise mezunu alan yerleri anlamıyorum bi makine mühendis olarak bu işe benim de başvuru yapma hakkım olmalıydı iş amelelik olsa da olur nasılsa özelde asgari ücrete bile almıyorlar mühendisi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@