PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PAEM 5. dönem ilk derece amirlik eğitimi merkezi sınav sonuçları açıklandı.

GENEL 20.08.2019, 20:55 20.08.2019, 21:02
PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonuçları Açıklandı

500 Öğrenci Alınacak
Emniyet Teşkilatının amir ihtiyacını karşılamak için polis alımları yapılmaya devam etmektedir. Son olarak yapılan PAEM ilk derece eğitimi amirlik sınavı ile 500 aday alınacaktır. Sınav bir süre önce yapılmıştı ve adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. 

Sınavda en başarılı olan adaylar arasından 50 kadın ve 450 erkek olmak üzere 500 kişi alınacaktır. Yapılan sınav sonuçları açıklandı. En yüksek puan alan adaydan başlayarak ilk 500 kişi asil olarak seçilmiştir. %30 oranında da yedek belirlenmiştir. Yedekler kız, erkek kontenjanlarına göre ayrı ayrı belirlenmiştir. Adaylar sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı web sitesinden e-devlet şifresi ile öğrenebilirler.     

Asil olarak belirlenen adayların diğer aşamalardan geçememesi halinde yedekler alınacaktır. Şartları sağlamadığı anlaşılan adaylar alınmayacaktır. 

Kayıtlar Ne Zaman?
Bu sınavda başarılı olan adaylar ilk derece amirlik eğitimi için PAEM’lere kayıt olacaklardır. Asil olarak belirlenen adaylar için kayıtlar 20 Ağustos 2019 Salı günü başlayacak ve 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 18.30’da sona erecektir. Bu süre içinde EBYS üzerinden elektronik olarak ya da bizzat Polis Akademisi Gölbaşı adresinden kayıt yaptırabilirler. Yurtdışında görevli personeller faksla kayıt olabilirler. 

Adaylar kayıt yaptırdıktan sonra intibak işlemlerini yaptıracaktır. Bu işlemlere ve ilerleyen sürece ilişkin duyuru Polis Akademisi Başkanlığı adresi üzerinden yayınlanmaya devam edecektir. 

Kayıt olan adaylar kısa süre sonra intibak eğitimlerine katılacaklardır. Aldıkları eğitimlerden sonra amir olarak göreve başlayabileceklerdir. PAEM eğitimleri 11 ay devam edecektir. Bu süre sona erdiğinde yeniden eğitim sonu sınavı yapılacaktır. Bu sınavda da başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacaktır.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi tarafından emniyet teşkilatına amir yetiştirilmektedir. KPSS ile yapılan başvurularda sıralamaya giren adaylar sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat aşamalarından geçecektir. Şu an açıklanan sınav sonuçları ile PAEM’e girmeye hak kazanan adayların nihai listesi açıklanmıştır. Bu kişiler güvenlik soruşturmasından da geçerse eğitime başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)